REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Byłem w tunelu zbudowanym z 216 telewizorów. Tak to wyglądało

Targi elektroniczne, takie jak IFA w Berlinie, lubię nie ze względu na sam sprzęt, a z uwagi na stoiska firm. Tym razem show skradło LG, które zaprezentowało tunel z 216 telewizorów OLED.

02.09.2016
18:40
Byłem w tunelu zbudowanym z 216 telewizorów. Tak to wyglądało
REKLAMA
REKLAMA

Większość stoisk największych wystawców na targach IFA to małe dzieła sztuki. Producenci prześcigają się w pomysłach, by jak najciekawiej zaprezentować swoje produkty.

Aby wejść do rozległego stoiska LG na targach IFA 2016, trzeba przejść przez przepotężną instalację składającą się z ekranów OLED. Jest z nich utworzony tunel o wysokości 5 metrów, długości 15 m i szerokości prawie 7,5 m. Tunel jest wykonany z 216 telewizorów OLED o przekątnej 55 cali. Razem mają one niemal pół miliarda pikseli.

Już sama rozpiętość konstrukcji robi wrażenie, ale tak naprawdę liczy się to, co pokazują ekrany. Odwiedzających wita kilkuminutowy spektakl, podczas którego można podziwiać różne sceny z otaczającego nas świata. Widzimy podwodne sceny i wielkie wieloryby zbliżające się do zwiedzających w „szklanej” tubie, czy niesamowite sceny przedstawiające galaktyki i gwieździste niebo, czy w końcu zorzę polarną. Większość tych nagrań powstała naprawdę, a zarejestrowano je 14 kamerami 8K.

Każdy, kto miał okazję oglądać obraz na telewizorze OLED, doskonale zdaje sobie sprawę, czego można się spodziewać wewnątrz takiej instalacji. Kiedy tunel jest zasłonięty w obu stron czarnymi kurtynami, wewnątrz panuje kompletna ciemność. Kiedy telewizory wyświetlają w takich warunkach gwieździste niebo, złudzenie jest właściwie kompletne. Czerń na panelach OLED jest po prostu czarna, więc bardzo łatwo można ulec wrażeniu, że nie patrzymy na telewizory, tylko na gwiazdy.

oled-4k-lg3 class="wp-image-514196"

Instalacja ma promować aktualną linię telewizorów OLED TV 4K, w tym modele G6 należące do najwyższej serii LG Signature. W telewizorze OLED65G6P trudno się nie zakochać. Nawet osoby, które mają w zupełnym poważaniu jakość obrazu, stoją oniemiałe przed wspomnianym panelem.

REKLAMA

Sprzęt kosztuje w Polsce 33 tys. zł, więc niewielu będzie cieszyć się taka jakością w domowym zaciszu, natomiast polecam sprawdzić ten panel np. w elektromarkecie, jeśli tylko pojawi się taka okazja. Uważam, że to obowiązkowa wycieczka dla każdego fana technologii.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA