REKLAMA

Oto nova i nova Plus - dwa smartfony z zupełnie nowej linii Huawei!

Na dzisiejszej konferencji podczas targów IFA 2016 została zaprezentowana nowa linia smartfonów Huawei - nova. Na razie należą do niej dwa smartfony - Huawei nova oraz Huawei nova Plus.

01.09.2016 09.00
Oto nova i nova Plus – dwa smartfony z zupełnie nowej linii Huawei!
REKLAMA
REKLAMA

Huawei zaznacza jednak, że linia ta będzie rozbudowywana, dokładnie tak jak linie P, Mate, Honor i wiele innych. Okazuje się bowiem, że w ciągu ostatnich miesięcy trzeci na świecie producent urządzeń mobilnych mocno zmienił swoją politykę i taki Honor nie jest już osobną marką, ale linią smartfonów należącą do rodziny Huawei. Tak samo będzie w przypadku urządzeń nova.

Do kogo skierowane są smartfony nova?

Przedstawiciele Huawei co prawda mówią, że jest to sprzęt skierowany do dynamicznych osób, które muszą być zawsze na czasie i tego oczekują od urządzenia, ale z tego opisu tak naprawdę nic nie wynika. Na szczęście udało się mi zdobyć bardziej szczegółowe informacje, według których nova to smartfony skierowane do kobiet i osób, które w smartfonie cenią przede wszystkim piękny wygląd, dobry aparat oraz rozsądny stosunek jakości do ceny.

Huawei nova class="wp-image-513839"
Huawei nova

Wszystko wskazuje jednak na to, że nova w ogólnej klasyfikacji Huawei plasuje się za liniami P, Mate oraz Honor. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre modele Honor i P ze średniej półki mogą być mniej wydajne i gorsze od flagowych urządzeń. W końcu taki Honor 8 jest lepszy od Huaweia P9 Lite.

O obu urządzeniach wiemy już, że będą wyposażone w 3 GB RAM oraz 32 GB rozszerzalnej pamięci flash. Co ciekawe, za jego wydajność odpowiada energooszczędny, ośmiordzeniowy procesor… Qualcomm Snapdragon 625! Huawei nie użył tu własnych procesorów Kirin, co jest bardzo interesującym posunięciem. Czyżby popularność smartfonów chińskiej firmy była tak duża, że nie nadąża ona z produkowaniem układów do nich? Oba smartfony mają mieć przednie aparaty o rozdzielczości 8 Megapikseli.

Huawei nova Plus class="wp-image-513840"
Huawei nova Plus

Czym będą się różnić oba urządzenia? Przede wszystkim rozmiarami ekranu. Huawei nova ma 5-calowy wyświetlacz, zaś Huawei nova Plus 5,5-calowy ekran. Oba modele różnią się też zastosowanym akumulatorem. Huawei nova ma ogniwa o pojemności 3020 mAh, zaś w przypadku Huawei nova Plus parametr ten wynosi 3340 mAh. Inne są też aparaty. W Huawei nova znalazł się aparat o rozdzielczości 12 Megapikseli, zaś w Huawei nova Plus 16 Megapiksel z optyczną stabilizacją obrazu..

REKLAMA

Oczywiście różne są też ceny obu modeli, obie jednak są wysokie. Huawei nova ma kosztować 399 euro, zaś Huawei nova Plus 429 euro. Polskie ceny urządzeń nie są znane. Oba sprzęty będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: Prestige Gold, Mystic Siler, Titanium Grey oraz Rose Gold.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA