REKLAMA

Zupełnie nowa aplikacja Google przyda się w podróży. Nie, nie chodzi o mapy

Google Trips to aplikacja, która pozwoli lepiej zaplanować wszelkie podróże - zarówno te wakacyjne, jak również służbowe. Dzięki niej będziesz mógł bez problemów poruszać się po nieznanym mieście nawet jeżeli nie będziesz mieć dostępu do Internetu.

19.09.2016 17.20
Aplikacje w podróży - lista appek, które mogą się przydać
REKLAMA
REKLAMA

Wycieczki zagraniczne są tak samo miłe, jak kłopotliwe. Pół biedy, jeżeli wybieramy się do innego kraju Unii Europejskiej. Wówczas możemy liczyć na stosunkowo niskie ceny pakietów danych, których będziemy używać albo przez cały wyjazd, albo chociaż do czasu znalezienia kiosku z lokalną kartą SIM. Sytuacja wygląda o wiele gorzej, jeżeli jedziemy w inne rejony świata. Pobieranie danych z lokalnej karty SIM okazuje się wówczas tak drogie, że bardziej opłacalne jest czasowe funkcjonowanie bez Internetu. A to na drugim końcu świata nie jest wcale takie łatwe.

Wówczas tak dziecinnie proste zadanie jak pobranie karty pokładowej lub znalezienie adresu hotelu, w którym mamy rezerwację, okazuje się nie lada wyzwaniem i może zająć naprawdę sporo czasu. Wiem, bo sam często miewałem takie problemy. Bardzo żałowałem wtedy, że nie mam aplikacji, w której znalazłyby się wszystkie niezbędne informacje na temat mojej podróży. Dziś taki program jest już dostępny na systemach Android oraz iOS. Jego nazwa to Google Trips.

Google Trips to cyfrowy przewodnik po zwiedzanych przez nas miejscach.

Google chwali się, że już teraz znajdują się w nim szczegółowe informacje na tem 200 miast na całym świecie, a liczba ta będzie się cały czas zwiększać. Wystarczy kilka kliknięć, by wszystkie informacje przydatne podczas podróży znalazły się na naszym telefonie. Oznacza to, że będziemy mogli z nich skorzystać nawet jeżeli chwilowo nie będziemy mieć dostępu do sieci. Google Trips pokaże nam wszelkie niezbędne informacje na temat zbliżających się podróży. Na podstawie maili znajdujących się na mailu Google będzie doskonale wiedział gdzie się wybieramy i sam zaproponuje pobranie wszystkich niezbędnych informacji.

W menu aplikacji wystarczy wybrać interesującą nas podróż, informację na temat zarezerwowanego hotelu, a także mapę okolicy. Ta ostatnia pozwoli stworzyć spersonalizowaną listę miejsc godnych zobaczenia w konkretnym dniu i tym samym zaplanować całą wycieczkę. Oprócz tego Google Trips pozwoli nie tylko na znalezienie atrakcji turystycznych, ale też miejsc polecanych przez naszych znajomych, na przykład dobrej restauracji.

Google Trips wygląda na bardzo ciekawą i przydatną aplikację.

REKLAMA

Jestem pewien, że wiele osób będzie jej używać podczas wakacyjnych i służbowych podróży. Mimo że sezon wakacyjny ma się ku końcowi, sam spróbuję ją pobrać. W końcu dosyć często mam służbowe podróże za granicą. Podejrzewam, że Google Trips pozwoli efektywniej spędzać w nich czas i lepiej poznać nowe miejsca na całym świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA