REKLAMA

Wyjątkowy smartfon Phab 2 Pro, czyli Lenovo poszło w Tango

Rozwiązania typu HoloLens przegrywają z tanimi i szeroko dostępnymi pomysłami. Wiedział o tym Niantic tworząc grę Pokémon Go, wie też o tym Lenovo prezentując na IFA 2016 telefon z techniką Google Tango.

05.09.2016 12.14
Lenovo Phab 2 Pro, pierwszy na świecie telefon z Google Tango
REKLAMA
REKLAMA

Lenovo Phab 2 Pro to fablet, który z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym poza robieniem ogólnego dobrego wrażenia jakością wykonania czy bardzo dużym i przyjemnym wyświetlaczem. Telefon ten kryje jednak w sobie magię, za którą Lenovo nie do końca odpowiada. Jest to bowiem pierwszy telefon na rynku, który wykorzystuje technikę Google Tango.

Dzięki Tango, a więc zestawowi czujników i oprogramowaniu, telefon „rozumie” otaczają go przestrzeń. „Wie”, że ten blat znajduje się wyżej od podłogi i że to zupełnie inna powierzchnia. A owe dane wykorzystuje do bardziej dokładnego i precyzyjnego realizowania nakładania rzeczywistości rozszerzonej na otaczającą nas przestrzeń.

Lenovo-Phab-2-Tango-54 class="wp-image-514120"

Po co nam to? Pomyślmy o takich zastosowaniach, jak podejrzenie zmiany koloru ścian przed malowaniem, czy wirtualnym umeblowaniu pokoju. Możemy też grać w gry, lub stosować rozszerzoną rzeczywistość podczas używania nawigacji. Czy nawet zabawy z wirtualnym kotkiem figlarnie skaczącym po naszym pokoju.

Lenovo Phab 2 Pro i bez Tango prezentuje się całkiem zachęcająco

Mamy tu bowiem do czynienia z telefonem z wyświetlaczem IPC LCD i przekątnej 6,4 cala. Zamknięty w ogromnej, aluminiowej obudowie SoC Snapdragon 652 wraz z 4 GB pamięci operacyjnej 64 GB pamięci flash powinien wystarczyć do większości zastosowań.

Lenovo-Phab-2-Tango-55 class="wp-image-514121"

Phab 2 Pro dostępny będzie w dwóch kolorach – złotym i ciemno-szarym, a w każdej wersji kolorystycznej znajdziemy czytnik linii papilarnych, umiejscowiony tuż pod 16 MP aparatem głównym RBGW, połączonym z dwoma dodatkowymi sensorami – mierzącymi głębię i analizującymi ruch. Przednia kamera ma 8 MP.

Lenovo-Phab-2-Tango-61 class="wp-image-514127"
REKLAMA

Całość napędza potężny akumulator o pojemności 4050 mAh, wyposażony w technikę szybkiego ładowania. Jako że Lenovo współpracuje z Dolby, Phab 2 Pro wyposażony został w technikę Dolby Atmos oraz nagrywa dźwięk w technologii Dolby 5.1.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA