REKLAMA

Ten jeden drobny szczegół odróżni sprawne Samsungi Galaxy Note 7 od uszkodzonych

Afera z wybuchającymi Galaxy Note 7 mogła nadszarpnąć zaufanie opinii publicznej do koreańskiej firmy. Trzeba jednak przyznać, że Samsung robi wszystko, by rozwiązać ten, notabene, palący problem.

21.09.2016 14.16
Galaxy Note 7 / Note 8
REKLAMA
REKLAMA

Samsung już jakiś czas temu rozpoczął proces wymiany wszystkich felernych modeli Galaxy Note 7. Osoby, które zdecydowały się na jego kupno, mogą go bezpłatnie wymienić na model Samsung Galaxy S7 Edge lub poczekać na jego naprawę. Oznacza to, że już niedługo otrzymają sprawne modele, które nie będą groziły zapaleniem się podczas ładowania.

Istniały jednak poważne obawy, że uszkodzone Samsungi Galaxy Note 7 będzie można nadal kupić z drugiej ręki.

Telefony te nie będą wizualnie różnić się od naprawionych oraz bezpiecznych modeli i przez to nadal będą powodować niebezpieczeństwo. Problem ten ma rozwiązać drobna zmiana w oprogramowaniu Samsunga Galaxy Note 7. Dzięki niej możliwe będzie odróżnienie sprawnych od uszkodzonych egzemplarzy.

Oba rodzaje urządzeń będą się różnić kolorem ikony akumulatora. Po otrzymaniu stosownej aktualizacji smartfony Samsung Galaxy Note 7 wyposażone w sprawny akumulator będą mieć zieloną ikonę akumulatora. W pozostałych urządzeniach będzie ona biała, zupełnie jak do tej pory. Rozwiązanie to jest bardzo proste i pomysłowe. Jednak wprowadzenie go wymagało zgody Google.

Dzieje się tak, ponieważ producenci urządzeń mobilnych nie mogą stosować dowolnie wyglądających elementów interfejsu i muszą trzymać się wytycznych ustalanych przez Google. Zgodnie z nimi, te stale znajdujące się na pasku powiadomień powinny być białe. Samsung poprosił o jednorazowe odstępstwo od tej reguły, a Google udzielił zgody na pokolorowanie ikony akumulatora na zielono. Trudno przyczepić się do tego rozwiązania, ale...

Jestem zdania, że podobną aktualizacje powinny otrzymać dwa typy urządzeń.

REKLAMA

Podejrzewam, że wiele osób nie będzie sobie zdawać sprawy z obecności tego narzędzia, a biała i zielona ikona nie będą dla nich robić większej różnicy. Dlatego sam jestem zwolennikiem pokolorowania ikon akumulatora nie tylko w sprawnych, ale też potencjalnie niebezpiecznych urządzeniach. Jestem przekonany, że nawet przeciętny użytkownik na pewno zainteresowałby się czerwoną barwą ikony akumulatora.

Póki co pozostaje nam powoli zapominać o problemie z Samsungiem Galaxy Note 7. Jak pisałem na początku tego tekstu, był to bardzo poważny, prawdopodobnie najpoważniejszy kryzys wizerunkowy Samsunga w historii. Koreańczycy byli jednak w stanie z niego sprawnie wybrnąć i tym samym pokazali, że ich produktom można nadal ufać. To w połączeniu z serwisami takimi jak Samsung Premium Service Plaza, w których zdecydowaną większość sprzętów można naprawić w godzinę sprawia, że warto zastanowić się nad kupnem sprzętów Samsunga i to nawet pomimo ich całkiem wygórowanych cen. Nie ma w tym nic dziwnego, że za jakość się płaci.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA