REKLAMA

Ten Commodore 64 ma 25 lat i wciąż pracuje! Do tego... w Polsce

Czy zastanawiałeś się już, czy nie pora przenieść swojego przedsiębiorstwa do chmury? Zapewne przydałby ci się też komputer przenośny lub tablet. I biometryczne uwierzytelnianie użytkowników. Temu zakładowi wystarczy zamiast powyższych Commodore 64.

29.09.2016 16.32
Commodore 64 od 25 lat ciągle w pracy. Do tego... w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

W tej pogoni za lepszym dniem jutrzejszym, za innowacją, za większą produktywnością warto czasem na chwilę się zatrzymać, przerwać wyścig, stanąć z boku i się rozejrzeć. Niewątpliwie nowoczesne technologie ułatwiają życie i sprawiają, że wypoczywamy przyjemniej i pracujemy efektywniej. Jednak nie wszystko i nie dla każdego. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego i nic, co nowsze, nie zrobi tego lepiej. A czasem nawet i gorzej.

REKLAMA

Internet żyje dziś z historią z początku roku, a więc znaleziskiem z jednego z zakładów zajmujących się wyważaniem wałów napędowych. Właściciel do wyliczania wagi odważników wykorzystuje 25-letni komputer Commodore 64. Urządzenie działa od tej pory bez przerwy, a raz przetrwało zalanie. Sens wymiany? Żaden. Po co, skoro działa? Co by nowoczesne rozwiązanie zrobiło lepiej, a nawet jak już znajdziemy jakiś przykład, to po co i czy jest to warte swej ceny? I czy to rozwiązanie pozwoliłoby na tak długi czas pracy?

No właśnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA