REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Już jest! Nowy zegarek Apple to Apple Watch Series 2

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Apple zaprezentował swój najnowszy zegarek - Apple Watch Series 2. Model ten pod względem wyglądu niespecjalnie różni się od swoich poprzedników, ale mimo to przynosi wiele interesujących zmian.

07.09.2016
19:47
Już jest! Nowy zegarek Apple to Apple Watch Series 2
REKLAMA
REKLAMA

Poprzednia generacja Apple Watch była odporna na zachlapanie, zaś Apple Watch Series 2 jest wodoszczelny i można w nim pływać. Dzięki temu najnowszy zegarek firmy z Cupertino stał się nie tylko bardzo dobrym inteligentnym akcesorium sportowym do używania na lądzie, ale też w wodzie. Zegarek będzie pokazywał między innymi, ile kalorii spala się podczas pływania.

Apple Watch Series 2 wygląda jak poprzedni model, ale ma zupełnie nowe podzespoły.

Wyposażono go w nowy, dwurdzeniowy procesor oraz układ graficzny dwa razy szybszy niż w poprzedniku. W nowym zegarku zastosowano też nowy wyświetlacz o jasności 1000 nitów. Jest to podobno najjaśniejszy ekran, jaki kiedykolwiek stworzył Apple i jest dwa razy jaśniejszy niż u poprzednika. Apple Watch Series 2 powinien spodobać się sportowcom, ponieważ ma wbudowany GPS, który dokładniej pokazuje dane na temat naszej aktywności. Niestety jeżeli będziemy z niego korzystać, zegarek rozładuje się już po 5 godzinach. To najsłabsze pod tym względem urządzenie ubieralne z GPS dostępne na rynku.

Do tej pory w ofercie były zegarki wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej. Teraz Apple zdecydowało się na zastosowanie trzeciego wariantu materiałowego i pojawi się również zegarek wykonany z ceramiki. Dostępny będzie też wariant urządzenia należący do serii Nike Plus, który wyróżnia się między innymi ładniejszym paskiem. Zegarek będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Watch OS 3, który będzie dostępny od 19 września.

Cena Apple Watch Series 2 wynosi 369 dol. Na rynku pozostanie też Apple Watch pierwszej generacji i zostanie do niego dodany nowy procesor, więc będzie równie szybki jak nowa generacja. Koszt tego zegarka to 269 dol.  Oba zegarki będzie można zamawiać od 9 września i odebrać już 16 września. Wariant Nike Plus pojawi się na rynku pod koniec października.

To tyle.

Zwróćmy szczególną uwagę na to, że Apple nie zmieniło brzydkiego wyglądu swojego zegarka. Nie pochwaliło się żadną przełomową funkcją. Nie powiedziało czegokolwiek, co miałoby przekonać obecnych posiadaczy Apple Watch lub innych inteligentnych zegarków do zakupienia Apple Watch Series 2. Przeciętnego użytkownika nie będzie interesować lepsza wodoszczelność ani szybszy procesor, ani GPS działający przez maksymalnie 5 godzin. A co za tym idzie, osoba taka raczej nie kupi nowego zegarka Apple. Także pozostałe osoby, które do tej pory nie miały inteligentnego zegarka, w dalszym ciągu nie będą nimi zainteresowane.

REKLAMA

Jeżeli kategoria inteligentnych zegarków ma jakikolwiek sens, to może Apple faktycznie jest w niej liderek pod względem zysków. Jednak pod względem innowacji firmę z Cupertino znacznie prześciga Samsung i jego zegarki z serii Gear, a także czołowi producenci zegarków z systemem Android Wear.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA