1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Funkcja Incognito w sztandarowej aplikacji Google na iPhone'a. W końcu

Aplikacja Google w nowej wersji na iPhone’y doczeka się wsparcia funkcji Incognito. Do tej pory w celu przeszukania sieci tak, by zapis o tym nie znalazł się w historii i nie był łatwo dostępny dla osób trzecich, trzeba było przejść do przeglądarki Safari lub Chrome i tam włączyć tryb prywatnego przeglądania. Niedługo nie będzie to potrzebne.

Aplikacja Google Incognito

Aplikacja Google’a na iPhone'y to bardzo przydatny program. Poniekąd dubluje on funkcje wyszukiwarki w przeglądarce internetowej, ale daje też dostęp do kilku innych i jest namiastką asystenta Google Now. Wiele osób korzysta z tej aplikacji, chociaż pozostaje przy przeglądarce Safari i nie instaluje Google Chrome.

Już niedugo aplikacja Google dostanie tryb Incognito.

Do tej pory nie dało się wyszukiwać z pomocą aplikacji Google treści tak, by informacja o treści frazy wpisanej w pole wyszukiwania nie było zapisywane w historii. To się zmieni. To bardzo dobra wiadomość w kontekście tego, że… jak zauważa TechCrunch aplikacja Google jest w App Storze nieco popularniejsza od przeglądarki Google Chrome.

W celu uruchomienia trybu Incognito w nowej wersji aplikacji Google będzie wystarczyło przejść do ustawień aplikacji. Po tej operacji wyszukiwane hasła i lista przeglądanych stron nie będzie zapisywana w historii konta Google. Do uruchomienia sekcji Incognito można wykorzystać 3D Touch na ekranie głównym.

Funkcja Incognito wykorzystuje skaner linii papilarnych, czyli Touch ID.

Dzięki obsłudze Touch ID w aplikacji Google po zakończeniu sesji z wyszukiwarką nie będzie trzeba czyścić wyników wyszukiwania w obawie, że dobierze się do nich ktoś niepowołany mający dostęp do odblokowanego telefonu. Sekcja Incognito może być zabezpieczona przed nieuprawnionym dostępem za pomocą czytnika linii papilarnych.

Dodatkową zmianą, jaką przyniesie najnowsza wersja aplikacji Google do iPhone’a, jest możliwość wygodniejszego oglądania klipów wideo z serwisu YouTube. Można uruchomić odtwarzanie bez opuszczania aplikacji bezpośrednio na stronie z wynikami bez przechodzenia do aplikacji YouTube lub otwierania filmu w przeglądarce.

Aplikacja Google w najnowszej wersji będzie można pobrać w sklepie App Store - u mnie jeszcze tryb Incognito się nie pojawił, ale po zapowiedziach czekam na to, aż Google doda go także na moim koncie użytkownika i na moim telefonie.