REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Poznaj nowy, lepszy ZUS. Przynajmniej w Internecie

Trwają testy nowej strony głównej państwowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Witryna przygotowana przez agencję Atos ma być znacznie czytelniejsza i bardziej przejrzysta od dotychczasowej.

24.08.2016
12:09
Poznaj nowy, lepszy ZUS. Przynajmniej w Internecie
REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, wkrótce odwiedzając witrynę naszego przewspaniałego, sprawiedliwego, sensownego i dobrze zarządzanego (he, he) ZUS-u spotka nas miła niespodzianka. Witryna ma zmienić się nie do poznania. Celem aktualizacji nie jest jednak radość dla naszych oczu, a zwiększenie użyteczności. ZUS ponoć przyjął krytykę na temat swojej aktualnej witryny, a nowa ma być bardziej przejrzysta. Co w przypadku tak istotnego urzędu jest przecież szczególnie ważne. Nie chodzi przecież o to, by szukać danego druku przez kilkadziesiąt minut…

W serwisie uproszczono nazewnictwo poszczególnych kategorii klientów ZUS (świadczenia, firmy, pracujący i lekarze).

W jednym miejscu umieszczono wszystkie formularze podzielone na kategorie: emerytury, renty, zasiłki, formularze dla przedsiębiorców czy pracujących. Jest też zgodna ze standardem WCAG 2.0, co oznacza, że jest dostosowana do potrzeb niedowidzących i niedosłyszących.

REKLAMA
ZUS class="wp-image-512503"

Na początku przyszłego roku zostanie też udostępniona wersja mobilna witryny. Aktualną można testować pod tym adresem. Jeżeli nie zostaną wykryte żadne błędy czy niedoróbki, od przyszłego miesiąca nowa wersja ma całkowicie zastąpić istniejącą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA