REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

HoloLens trafia na twojego PC. No... tak jakby

Windows 10 dla gogli holograficznych został wyposażony w moduł Windows Holographic, odpowiedzialny za całą „magię hologramów” jakiej doświadczymy w HoloLens. Jak się teraz okazuje, nie tylko w HoloLens i nie tylko w goglach holograficznych.

17.08.2016
15:36
Microsoft HoloLens
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft w końcu zaprezentował to, o czym mówił właściwie od samego początku. Windows Holographic staje się otwartą platformą, dostępną na wszystkie komputery PC i gogle z Windows 10. Aktualizacja systemu, która wdroży Windows Holographic na nasz komputery ma się pojawić w przyszłym roku. Co ciekawe, mechanizm ma mieć „bardzo niskie” wymagania sprzętowe i działać nawet na najtańszych pecetach.

Na razie niestety nie wiadomo co Microsoft rozumie przez niskie wymagania sprzętowe, ale biorąc pod uwagę fakt, że jednostką centralną HoloLens jest procesor Atom, jest to jak najbardziej prawdopodobne. Demonstrację przeprowadzono na komputerze Intel NUC i osiągnięto na nim 90 klatek na sekundę.

REKLAMA

Otwarcie Windows Holographic na wszystkie urządzenia z Windows 10 (poza telefonami, małymi tabletami konsolami do gier, przynajmniej na razie) otwiera dwie możliwości. Po pierwsze, gogle inspirowane HoloLens będą mogli teraz produkować wszyscy zainteresowani. Po drugie, Windows 10 tym samym zyskuje praktyczny interfejs dla gogli do VR, takich jak Vive czy Oculus.

Przy czym „praktyczny” to określenie bardzo umowne. Czy i do czego moglibyśmy tego używać pozostaje pytaniem otwartym na spekulacje.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA