REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowa funkcja konta PlayStation Network, którą zdecydowanie warto uruchomić

Być może konto Playstation Network nie jest waszym najważniejszym internetowym profilem, ale i tak warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Teraz stanie się to łatwiejsze za sprawą wprowadzenia weryfikacji dwuetapowej.

25.08.2016
19:39
PlayStation 4K - pad kontroler playstation 4. Playstation Network
REKLAMA
REKLAMA

Wiele osób może dziwić, że Sony zaimplementowało tę funkcję dopiero teraz. W końcu konkurencyjne konsole Microsoftu mają ją już od kilku lat. Teraz należy cieszyć się, że Japończycy w ogóle zauważyli braki w swojej ofercie i postanowili je uzupełnić. W tym przypadku drugi etap weryfikacji użytkownika odbywa się za pośrednictwem wiadomości SMS. Użytkownik zatem musi podać nie tylko swoją nazwę użytkownika i hasło, ale również kod wysłany na jego numer telefonu.

Weryfikacja dwuetapowa jest wyjątkowo użytecznym rozwiązaniem, które zwiększa poziom bezpieczeństwa profili w różnego rodzaju usługach.

REKLAMA

Polega na tym, że użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość na dwa zupełnie różne sposoby. W praktyce oznacza to, że oprócz podania swojej nazwy użytkownika i hasła musi podać kod wysłany za pomocą wiadomości, maila, podać przez telefon nieoczywiste informacje na swój temat lub kliknąć w odpowiedni przycisk na smartfonie. Jest to bardzo proste zabezpieczenie, które delikatnie obniża komfort korzystania z naszych kont, ale znacznie zmniejsza ryzyko przejęcia ich.

Sam nie zamierzam za pomocą weryfikacji dwuetapowej zabezpieczać swojego konta Playstation Network. Rozwiązania tego używam na ważniejszych kontach, takich jak Google i Facebook.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA