REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże

Tak zmieniła się grafika w Google Street View. Widzisz różnicę?

Street View doczekało się nowej wersji. Odświeżony silnik renderowania fotografii z ulic całego świata oglądanych w 360 stopniach dostępny będzie zarówno w przeglądarkach, jak i na urządzeniach mobilnych.

18.08.2016
17:36
google street view
REKLAMA
REKLAMA

Usługa Street View to jedna z najlepszych rzeczy, jakie światu dało Google. W ramach Google Maps można odbywać wirtualne spacery, a większość popularnych miejsc na Ziemi można odwiedzić nie ruszając się ze swojego fotela. To świetne rozwiązanie dla turystów, którzy mogą sprawdzić czy biuro podróży ich przypadkiem nie oszukuje.

Street View to jedna z najfajniejszych usług Google’a.

Programistom z Mountain View na szczęście nikt nie powiedział, że sfotografowanie ulic całego świata jest zadaniem niemożliwym, więc wprowadzili swój plan w życie. Zbudowali bazę danych fotografii obejmującą cały świat, z których każdy może korzystać.

Usługa, która dostępna jest od lat, nadal robi wrażenie. Jej twórcy postanowili mimo to ją odświeżyć wdrażając nowy silnik renderowania sferycznych obrazów zbudowanych z kilku połączonych zdjęć. Dzięki temu korzystanie ze Street View ma być teraz wygodniejsze i przyjemniejsze.

Poprawione Street View ułatwi korzystanie z usługi.

Przechodzenie między kolejnymi punktami, w których można oglądać sferyczne fotografie, ma być znacznie płynniejsze - tak samo jak rozglądanie się dookoła, przybliżanie widoku itp. Efekt skakania pomiędzy miejscami ma być mniej uciążliwy.

Do poprawy wyświetlania zdjęć wykorzystano WebGL. W ramach usługi w przeglądarkach na komputerach osobistych Street View od teraz będzie wyświetlała kilka nowych rodzajów kursora, aby nawigacja po usłudze była bardziej intuicyjna.

REKLAMA

Jak podaje ZDNet.com, Google przygotowało też nową wersję Street View dostępną w przeglądarce internetowej. Możliwe będzie śledzenie ruchu użytkownika i korzystanie z gestów bez uruchamiania usługi w aplikacji Google Maps.

Aktualizacja Street View udostępniona została dzisiaj pierwszym osobom i powinna niedługo trafić do wszystkich użytkowników Google Maps.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA