REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Co potrafi Samsung Galaxy Note 7, czyli 10 najciekawszych funkcji oprogramowania

Samsung Galaxy Note 7 wyróżnia się nie tylko podzespołami, ale i oprogramowaniem. Oto 10 ciekawostek, które są zaszyte w tym smartfonie.

23.08.2016
20:16
Galaxy Note 7
REKLAMA
REKLAMA

[note7zwrot]

Samsung Galaxy Note 7 działa obecnie pod kontrolą systemu Android 6.0.1 z nową nakładką TouchWiz. Oprogramowanie zawiera mnóstwo ciekawostek, ale postanowiłem wybrać 10 najciekawszych, najbardziej przydatnych, a niekiedy najmniej znanych, funkcji.

1. Jeśli masz kciuk mniejszy niż 5,7 cala, jest na to rada

Potrójne wciśnięcie klawisza "home" zmniejsza ekran w taki sposób, że każdy obsłuży go jedną ręką. Podobne ułatwienie można włączyć dla samej klawiatury ekranowej, dzięki czemu można pisać kciukiem trzymając urządzenie w jednej ręce.

2. Koniec z przebijaniem się przez główne menu

Teraz już nie musisz przechodzić do głównego menu, by zmienić sieć Wi-Fi, albo podłączyć nowe urządzenie Bluetooth. Wystarczy, że rozwiniesz stosowny skrót w panelu szybkich ustawień.

3. Potrzebujemy więcej menusów!

Ekran krawędziowy to funkcja, która nadal nie do końca mnie przekonuje, ale jest to jeden ze sposób by szybko wybrać kontakt, albo by włączyć kompas lub latarkę. W sam raz jeśli zgubisz się w lesie!

4. Oczy fotografów krwawią, oczy wszystkich innych dziękują

Filtr światła niebieskiego to funkcja, przez którą ekran kompletnie przekłamuje kolory, ale dzięki której twoje oczy mniej się męczą. Bardzo polubiłem ten dodatek przy korzystaniu ze smartfona wieczorem, w łóżku. Wieczorna partyjka w Słowotok nie razi tak mocno w oczy, a podobno dzięki ograniczeniu emisji niebieskiego światła mózg szybciej przestawia się na sen. Funkcja będzie standardową opcją w Androidzie 7.0 Nougat, ale w Note 7 warto z niej korzystać już teraz. Filtr może się włączać przy zachodzie słońca albo o określonej godzinie.

5. Aplikacje można minimalizować tak, jak rozmowy w Messengerze

"Spojrzenie" to bardzo ciekawa funkcja, która minimalizuje otwarte aplikacje do formy "bąbelków", które można umieścić w dowolnej części ekranu. Działa to podobnie do zminimalizowanych rozmów w Facebook Messenger. Rysik pozwala na szybki podgląd takiej miniatury - wystarczy umieścić nad nią S Pen (nawet bez klikania), żeby rzucić okiem na potrzebne dane.

6. Proste tworzenie gifów!

Kto nie kocha gifów? Samsung Galaxy S7 pozwala na szybkie utworzenie gifa z dowolnego filmu. Wystarczy zaznaczyć fragment obrazu rysikiem a następnie włączyć nagrywanie. Zapraszam więc na krótkiego gifa pokazującego proces tworzenia gifa.

7. Too much... tzn. tłumacz.

Kolejną ciekawą funkcją rysika S Pen jest tłumacz. Wystarczy wskazać wyraz, by pojawiło się nad nim tłumaczenie. Funkcja korzysta z Tłumacza Google, więc lista języków jest naprawdę pokaźna.

8. Słyszeliśmy, że lubisz aplikacje, więc możesz korzystać z aplikacji kiedy korzystasz z innej aplikacji

Ekran o przekątnej 5,7 cala ma na tyle dużą powierzchnię, że zmieszczą się na nim dwie aplikacje. Samsung Galaxy Note 7 pozwala na wyświetlanie obok siebie dwóch okien z różnymi aplikacjami. Funkcja na co dzień nie jest szczególnie przydatna, ale jej siła leży w przeciąganiu elementów z jednej aplikacji do drugiej. Np. zdjęć z galerii do Dropboxa.

9. Jeśli brakuje baterii, możesz zmniejszyć rozdzielczość

Samsung Galaxy Note 7 ma bardzo przeciętny czas pracy na jednym ładowaniu, ale z pomocą mogą przyjść tryby oszczędzania baterii. Co ciekawe, możemy w nich zmniejszać rozdzielczość urządzenia. Standardową wartość 2560x1440 pikseli można zmniejszyć do 1080p lub 720p.

10. W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości

Jeśli wstydzisz się, że wieczorami przeglądasz Snapchata, możesz umieścić tę aplikację w Bezpiecznym katalogu. Dostęp do niego jest zablokowany dzięki twojej tęczówce, którą smartfon musi zeskanować. Jest to również dobre miejsce do przechowywania np. poufnych danych. Aplikacje umieszczone w folderze działają tak, jakby były uruchomione w trybie Incognito. Możemy być w nich zalogowani na zupełnie inne konta, np. na firmową skrzynkę mailową.

Bonus - ramki wokół ikon

Jeśli ciebie również drażnią ramki wokół ikon, nakładka Samsunga Galaxy Note 7 pozwala je wyłączyć. Kamień z serca!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA