1. SPIDER'S WEB
  2. RTV
  3. Tech

Kupujesz telewizor i przez pół roku oglądasz filmy i seriale za darmo. I to jest promocja!

Kupujesz telewizor a VOD dostajesz gratis. I to jest promocja!

Samsung przygotował ciekawą ofertę dla osób, które chcą kupić nowy telewizor. Materiałów do oglądania na pewno nie zabraknie.

Jeśli ktoś szukał nowego telewizora, prawdopodobnie kupił go przed mistrzostwami Euro 2016 i igrzyskami olimpijskimi. Jeśli jednak z jakichś względów dopiero planujesz zakup, Samsung ma dla ciebie mocny argument przemawiający za kupieniem telewizora właśnie teraz.

Argument, a nawet trzy argumenty. Osoby, które kupią telewizor Samsunga dostaną darmowy dostęp do trzech serwisów VOD. Przez trzy miesiące można będzie oglądać zasoby HBO GO, a do tego dochodzi aż półroczny dostęp do platform Player.pl i FilmBox Live. Samsung wylicza, że łączna wartość pakietów to 500 zł.

Promocja jest skierowana do osób, które kupią w terminie od 16 sierpnia do 30 września 2016 telewizor Samsunga o przekątnej minimum 55 cali. W akcji biorą udział telewizory serii K i J, a pełną listę modeli oraz regulamin można znaleźć na stronie Samsunga.

I jak to jest z tym 4K?

W promocji biorą udział dokładnie 83 modele telewizorów, biorąc pod uwagę rożne rozmiary ekranów. Wśród nich tylko 14 modeli to panele o rozdzielczości Full HD. Reszta dysponuje matrycami 4K i należy do serii UHD lub SUHD.

Nie jest to przypadek, bowiem Samsung mocno promuje standardy UHD i SUHD, na które składa się (głównie, ale nie tylko) rozdzielczość 4K. Na szczęście wszystkie serwisy, do których daje dostęp promocja, oferują treści w takiej rozdzielczości. To dobrze, bo w innym wypadku promocja byłaby raczej strzałem w stopę.

Zarówno w HBO GO, jak i w Player oraz FilmBox Live treści 4K to niewielka część materiałów. Cały czas dokonuje się postęp jeśli chodzi o materiały 4K w serwisach VOD (także polskich), ale póki co zdecydowana większość filmów i seriali ma rozdzielczość Full HD, albo wręcz HD. Segment 4K rozwija się wolno, bo i sama adaptacja telewizorów UHD zachodzi powoli, natomiast dobrze wiedzieć, że nawet dziś maniacy wysokiej rozdzielczości znajdą coś dla siebie.

Można ponarzekać, że promocja rusza dopiero teraz, a nie przed Euro 2016. Na pewno znajdą się też malkontenci, którzy stwierdzą, że i tak poza Netflixem żaden serwis VOD się nie liczy. Tyle tylko, że kto ma skorzystać z promocji, ten z niej skorzysta. Na pewno nie jest to akcja, przez którą tłumy ludzi ruszą do sklepów, ale kupując telewizor Samsunga warto wiedzieć, że dostaniemy bogatą bazę filmów i seriali.