REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Już jest! Samsung Gear S3 - smart zegarek, którego nie będziesz wstydził się nosić

Samsung Gear to seria jednych z najpopularniejszych i najdroższych inteligentnych zegarków dostępnych na rynku. Z tej perspektywy zapowiedź kolejnej odsłony flagowego, mocno wizerunkowego produktu nie powinna nikogo dziwić.

31.08.2016
19:19
Samsung zapowiedział Gear S3! Oto nowy rywal Apple Watcha
REKLAMA
REKLAMA

Mój problem z inteligentnymi zegarkami jest bardzo prosty - po pierwsze, te wymagają codziennego ładowania, co jest najzwyczajniej w świecie męczące.

Po drugie, duża część ze smart zegarków wygląda jak zabawki dla przerośniętych dzieci. Mam tylko nadzieję, że nie czyta tego Przemek Pająk. Bądźmy jednak szczerzy - Apple Watch nie jest ani atrakcyjny dla oka, ani męski, ani poważny. Zabawka dla gadżeciarza? Jak najbardziej. Element ubioru dla dorosłego, poważnego, eleganckiego mężczyzny? Już mniej.

Samsung Gear S3 eliminuje przynajmniej jeden z dwóch problemów.

Inteligentny zegarek koreańskiej firmy prezentuje się znacznie bardziej akceptowalnie od Apple Watcha. Oczywiście wciąż nie założyłbym go pod koszulę i marynarkę. Jednak za sprawą funkcjonalnej, ząbkowanej koperty, nadającej urządzeniu nieco młodzieżowego, sportowego i zadziornego szyku, Gear S3 świetnie pasuje do wyprawy w góry czy jazdy rowerowej.

Oczywiście wygląd to kwestia subiektywnego gustu. Ilu fanów technologii, tyle opinii na temat wiodących smart zegarków. Jeżeli jednak musiałbym coś założyć na własny nadgarstek, szybciej byłby to Gear, niżeli Apple Watch.

Samsung Gear S3 posiada samodzielny moduł GPS, barometr oraz wysokościomierz.

Oczywiście możemy na nim odbierać telefony, rozmawiając za pomocą wbudowanego mikrofonu. Co ważne, Gear S3 jest przy tym wodoodporny (standard IP68), a jego paski w pełni wymienialne.

samsung gear s3 class="wp-image-513750"

Okrągła tarcza Samsunga Gear S3 to ekran super AMOLED wyświetlający 16 milionów kolorów, wsparty technologią Always on Display. Wyświetlacz jest chroniony szkłem Corning Gorilla Glass SR+, bardziej odpornym na zadrapania i rysy.

REKLAMA

Redaktorzy Spider’s Web zmierzają właśnie na targi IFA w Berlinie, gdzie Samsung Gear S3 zostanie zaprezentowany mediom. Już niebawem możecie się spodziewać naszych pierwszych wrażeń z inteligentnym zegarkiem koreańskiej firmy w roli głównej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA