REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Można już pobrać nową wersję Pokemon Go na iOS i Androida!

Pokemon GO doczekało się kolejnej znaczącej aktualizacji. Jak na razie mogą z niej skorzystać najbardziej gorliwi fani produkcji Niantic, ale już niedługo aplikacja powinna pojawić się w sklepach Google Play i App Store.

24.08.2016
8:06
Pokemon GO - nowa wersja już dostępna na Androida. Wkrótce na iOS
REKLAMA
REKLAMA

[pokemongo-fb]

Twórcy Pokemon GO, czyli bodaj najgłośniejszej mobilnej gry w historii, aktualizują swoją produkcję na dwa sposoby. Jednym z nich są aktualizacje mechaniki po stronie serwera, a drugim wydawanie nowej aplikacji klienckiej na urządzenia z Androidem i iOS.

Kolejna duża aktualizacja aplikacji Pokemon GO została zapowiedziana dzisiaj w nocy.

Zwykle Niantic udostępniało nowe wersje swoich aplikacji w sklepach Google Play i App Store po cichu. Monit o kolejnej aktualizacji był tym samym zaskoczeniem dla graczy. Najwyraźniej zdecydowano się zmienić politykę informując o nowej wersji za wczasu.

Tym razem twórcy zdecydowali się poinformować o nowej wersji Pokemon GO nie tyle w momencie jej udostępnienia, tylko zanim ta będzie dostępna. Aplikacja powinna pojawić się już niedługo, ale jak na razie sklepy Google Play i App Store pokazują poprzednią wersję.

Mimo to Pokemon GO 0.35.0 na Androida jest już możliwe do pobrania.

Chociaż nowej wersji aplikacji klienckiej nie ma na razie w Google Play - a przynajmniej nie wykrywa jej polska wersja sklepu - to plik APK z programem trafił już do sieci. Osoby, które nie mogą doczekać się nowej wersji, mogą na własną rękę wyszukać, pobrać i zainstalować program.

Osoby obdarzone nieco większymi nakładami cierpliwości mogą poczekać na oficjalną dostępność aplikacji Pokemon GO w wersji 0.35.0 w Google Play. Użytkownicy iPhone’ów są natomiast zmuszeni do uzbrojenia się w cierpliwość i czekać, aż aplikacja trafi do App Store'u.  Aktualizacja na iOS pojawiła się dziś w nocy i jest już do pobrania z AppStore.

Nowości w Pokemon GO 0.35.0 na Androida i Pokemon GO 1.50 na iOS.

Największą zmianą jest możliwość uzyskania oceny wybranego Pokemona, którą wydaje lider drużyny, do której dołączyć gracz: niebieskiej, czerwonej lub żółtej. Postaci takie jak Candela, Blanche i Spark mogą ocenić, jak dobre IV (czyli swoiste cyfrowe geny) ma wybrany stworek. Poradnik, jak rozumieć te opisy, można znaleźć w serwisie Gamepress.gg, a o IV Pokemonów pisaliśmy już na Spider's Web. Gracze zdążyli wykazali się też... kreatywnością.

Ocenianie stworków przez bohatera niezależnego działa podobnie jak w przypadku gier z głównej serii Pokemon na konsolki Nintendo. Jest to zapewne odpowiedź na potrzeby graczy, którzy do tej pory w celu sprawdzenia IV swoich Pokemonów korzystali - ryzykując zbanowanie konta - z nieoficjalnych, i w większości już zablokowanych przez Niantic, narzędzi - takich jak np. Poke Advisor.

Nie zabrakło oczywiście obietnic nowych funkcji oraz żartu “minor bot fixes”.

Dowcip odnosił się naturalnie do ostatniej fali banów dla oszustów. Twórcy usługi Fastpokemap.se, pokazującej dokładną lokalizację Pokemonów, straszą też, że już niedługo zmiany w API jeszcze bardziej utrudnią życie deweloperom łamiącym kod gry w celu tworzenia nieoficjalnych modyfikacji.

Po prawdzie to znacznie większe zmiany niż wersje Pokemon GO 0.35.0 na Androida i Pokemon GO 1.50 na iPhone’a przyniosła aktualizacja Pokemon GO po stronie serwera. Ułatwiła ona zdobywanie regionalnych Pokemonów i podmieniła niektórym stworkom możliwe do nauczenia się ruchy.

REKLAMA

Od tamtego czasu zmieniono też najprawdopodobniej lokalizację gniazd Pokemonów, czyli tzw. nestów - miejsc, gdzie jeden gatunek pojawia się wielokrotnie w równych odstępach czasu. Gracze, którzy namierzyli już ulubione stworki, muszą teraz zweryfikować swoją wiedzę na temat ich położenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA