REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak (podobno) wygląda nowa konsola PlayStation 4 Slim. Do sieci trafiła masa zdjęć

O tym, że PlayStation 4 Slim pojawi się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku, wiemy już od dłuższego czasu. Nowością są za to zdjęcia, które rzekomo przedstawiają nową konsolę.

22.08.2016
9:04
PlayStation na E3 2016
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia zostały umieszczone w sieci przez brytyjskiego użytkownika serwisu akcyjnego Gumtree. Ten twierdzi, jakoby sobie znanymi metodami wszedł w posiadanie nowej konsoli PlayStation 4, którą chętnie sprzeda.

Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Nie do końca, gdy przyjrzymy się faktom.

Już 7 września w Nowym Jorku odbędzie się impreza, na której Sony po raz pierwszy zaprezentuje nowe konsole. To oznacza, że pierwsze egzemplarze PlayStation 4 Neo i PlayStation 4 Slim muszą już być dostępne. Muszą być grywalne, muszą być testowane, muszą być przygotowywane do imprezy, która wydarzy się za około dwa tygodnie. Słowem - muszą istnieć.

Skoro muszą istnieć, ich zdobycie zamienia się z nieziemsko trudnego w bardzo trudne. Ale nie niemożliwe. PlayStation 4 Slim już jest, albo niebawem będzie w Nowym Jorku, czekając na pierwszych dziennikarzy i blogerów technologicznych. Z tej perspektywy zdobycie jednego z egzemplarzy wcale nie wydaje się czymś nierealnym.

Oczywiście usunięta już aukcja może być niczym innym, jak internetową prowokacją i tak zwanym fakem. W obecnych czasach każdy może sobie wydrukować własny projekt konsoli w drukarce 3D, a także zamówić odpowiedniej wielkości pudełko wraz z mocowaniami.

Jeżeli zdjęcia PlayStation 4 Slim okażą się ściemą (co jest wysoce prawdopodobne), musicie przyznać, że będzie to naprawdę misternie przygotowana ściema. Poniższe zdjęcia prezentują się naprawdę wiarygodnie.

Czas przyjrzeć się domniemanej konsoli PlayStation 4 Slim.

Muszę przyznać, że (ewentualny) projekt architektów z Sony budzi we mnie mieszane uczucia. Oryginalne PS4 jest małe, ostre, z dynamicznymi kształtami mogącymi się kojarzyć ze sportowym samochodem. Konsola jest charakterna i przykuwa wzrok, głównie za sprawą ostrej bryły.

Uwiecznione na zdjęciach PlayStation 4 Slim jest dla odmiany mocno ugrzecznione. Ostre krawędzie zamieniły się w krawędzie obłe, a błyszczące elementy ustąpiły miejsca matowemu plastikowi. Przez to PS4 wydaje się być nieco bardziej solidne i „nabite” od swojej poprzedniczki.

REKLAMA

Omawiany projekt PlayStation 4 Slim budzi moje skojarzenia z produktami Nintendo. Nowe platformy stacjonarne od wielkiego N również są prostymi bryłami o wygładzonych krawędziach. Takimi bez pazura i charakteru. Aż zatęskniłem za czasami przeciekawego GameCube’a.

O tym, czy powyższe zdjęcia są prawdziwe, przekonamy się już 7 września. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA