REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak! W Pasjansa (tego Pasjansa!) zagrasz niedługo na smartfonie z iOS lub Androidem

World of Warcraft czy Call of Duty wymiękają przy takich grach, jak Tetris czy Solitaire. Ten drugi do tej pory był dostępny wyłącznie na Windows. Teraz, po raz pierwszy w historii, trafi też na Androida i iOS-a.

24.08.2016
14:37
Windowsowy Pasjans trafia na Androida i iOS-a!
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft Solitaire, nazywany u nas po prostu „Pasjans”, zadebiutował na rynku jako dołączona do Windows 3.0 aplikacja. To oznacza, że owa gra ma już ponad 26 lat i jest nieustannie ulepszana i dopieszczana. To dzieło jednego z praktykantów Microsoftu o nazwisku Wes Carry, a oprawa graficzna gry została zaprojektowana przez Susan Kare, znaną ze swojej pracy nad Macintoshem.

Solitaire powstał po to, by użytkownik komputera „mógł poczuć się jak u siebie w domu”. Warto pamiętać, że w czasach Windowsa 3.0 komputer osobisty w domu i/lub w pracy nie był sprawą oczywistą. Gra miała uczyć, że komputer jest prosty w obsłudze, trenowała też użytkownika jeśli chodzi o wykorzystanie myszki, w tym techniki przeciągnij-i-upuść.

Gra podbiła serca dziesiątek, jeśli nie setek milionów użytkowników, przede wszystkim tych firmowych, ale i nie tylko. Gra została przepisana na nowo wraz z premierą Windows 8, i od tego czasu funkcjonuje pod nazwą Microsoft Solitaire Collection. Teraz, po raz pierwszy w historii, będzie dostępna na innym systemie operacyjnym niż Windows.

Pasjans class="wp-image-512546"

Pasjans na iPhone’a, pasjans na Androida

REKLAMA

Microsoft oficjalnie potwierdził, że Solitaire Collection trafi na iOS-a i Androida już niedługo. Na dniach mają ruszyć otwarte beta testy. Gra ma wymagać iOS-a w wersji 8.0 lub nowszej, lub Androida w wersji KitKat lub nowszej. Nie uruchomi się też na wyświetlaczu pracującym w rozdzielczości niższej niż 480 x 800 pikseli.

Na razie nie wiadomo czy gra, tak jak na Windows, będzie podpięta do sieci Xbox Live (tak, tak, nawet do Pasjansa trafiły Osiągnięcia czy porównywanie wyników z innymi graczami). Nie spodziewamy się jednak niczego innego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA