1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Rewelacyjne gry w aplikacji Google! Pośpiesz się, bo nie będą dostępne wiecznie

Owocowe Igrzyska - świetne gry wbudowane w aplikację Google!

Z okazji Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 Google przygotował szereg usprawnień wbudowanych w wyszukiwarkę. Obok przydatnych informacji, wyników i statystyk mamy też dostęp do serii gier sportowych, które będą dostępne do 21 sierpnia.

Owocowe Igrzyska, bo tak Google nazwał swoje gry, dostępne są za darmo dla wszystkich posiadaczy aplikacji Google na Androida i iOS-a. Wystarczy zainstalować tę aplikację lub zaktualizować ją, jeśli była wcześniej zainstalowana i już mamy dostęp do biegów, tenisa, biegów przez płotki, pływania, piłki ręcznej, ekstremalnej jazdy na rowerze, czy zręcznościowej gry przypominającej te fizyczne zabawki z labiryntem, otworkami i kulką, którą musimy umieścić w odpowiednim miejscu.

Aby uruchomić gry należy wejść do aplikacji Google i kliknąć w grafikę Doodle nad polem wyszukiwania.

Te gry są świetne!

Owocowe Igrzyska to masa zabawy. Gry są utrzymane w kolorowej, rysunkowej stylistyce, charakteryzują się stosunkowo prostymi zasadami, ale do osiągnięcia maksymalnych wyników wymagają wprawy i treningu. Dziwne tylko, że wyniki podawane są w systemie gwiazdek, a nie medali. Google, przecież mamy Igrzyska!?

Owocowe Igrzyska przypominają takie gry, jak Flappy Bird – niby nic szczególnego, ale z jakichś względów spędzamy przy nich sporo czasu. Stosunkowo proste sterowanie, charakterystyczne i inne dla każdej gry oraz konieczność opanowania poszczególnych dyscyplin sprawiają, że gra nie znudzi się szybko.

Serię gier przygotowanych z okazji Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 odkryłem dopiero przed chwilą, ale już wiem, że gdy tylko skończę pisać ten tekst, to wracam do grania. Mój faworyt? Bieg przez płotki. Dlaczego? Bo w tej grze wcielamy się w zawodnika jadącego na pająku!

Koniec gadania, wracam do grania. Wam też polecam.