REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Tak wygląda zupełnie nowa strona Play. Sprawdzamy, czy zmieniła się na lepsze

Strony operatorów komórkowych to chyba najgorszy typ strony internetowej. Konia z rzędem temu, kto potrafi na niej szybko dotrzeć do potrzebnych informacji. Play właśnie odświeżył swoją witrynę, a my sprawdzamy, czy zmiany wyszły na dobre.

20.08.2016
10:07
Tak wygląda zupełnie nowa strona Play. Sprawdzamy, czy zmieniła się na lepsze
REKLAMA
REKLAMA

Chaos i dezinformacja to wyróżniki stron internetowych telekomów. Jeśli miałbym wymienić jeden element, z którym kojarzą mi się te witryny, byłaby to gwiazdka. Wyeksponowane informacje wyglądają świetnie, ale zawsze kryje się pod nimi jakiś dopisek. Po wgryzieniu się w szczegóły oferty okazuje się, że nie jest tak różowo. Niestety dotarcie do tych szczegółów to droga przez mękę.

Na blogu Play pojawiła się informacja o nowej wersji strony. Sprawdźmy, czy zmiany mają posłużyć klientom, czy operatorowi.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to szerokość nowej strony. Witryna urosła wszerz i jest to bardzo dobra informacja. Menu zajmuje teraz więcej miejsca i obejmuje więcej pozycji, choć zniknęła z niego wyszukiwarka. Jak zapewnia rzecznik Play, brak tego elementu jest tymczasowy.

Stara wersja strony Play.pl class="wp-image-511974"
Stara wersja strony Play.pl
Nowa wersja strony Play.pl class="wp-image-511973"
Nowa wersja strony Play.pl

Na nowej stronie widzimy dwie „karuzele”, z których dolna jest responsywna i zajmuje całą szerokość monitora. Eksponuje ona smartony, które aktualnie są dostępne w ofertach operatora.

Podoba mi się fakt, że łatwiej znajdziemy teraz przycisk Play24. Z punktu widzenia klienta sieci jest to najważniejsza część serwisu, bowiem pozwala ona na zarządzanie kontem. Sam serwis Play24 nie doczekał się żadnych zmian wizualnych.

Szukamy informacji

Play uprościł też główne menu strony. Dotychczas zawierało ono dwa poziomy, a teraz wszystko mieści się w jednym. Układ jest czytelniejszy i prostszy.

Stara wersja strony Play.pl class="wp-image-511976"
Stara wersja strony
Nowa wersja strony Play.pl class="wp-image-511977"
Nowa wersja strony

Sprawdźmy jak zmieniła się strona z ofertą. W przypadku ofert na kartę wcześniej mieliśmy mocno wyeksponowane oferty „Formuła”, a pozostałe startery były ściśnięte u dołu w formie karuzeli. Nie był to najwygodniejszy układ. Teraz mamy tabelę zawierającą sześć pól ze wszystkimi ofertami. Sam opis ofert uległ kosmetycznej zmianie, ale zawiera ten sam zestaw informacji.

Stara wersja strony Play.pl class="wp-image-511978"
Stara wersja strony
Nowa wersja strony Play.pl class="wp-image-511979"
Nowa wersja strony

Oferta abonamentowa również została przebudowana. Domyślnie strona otwiera ofertę dla nowych klientów. Pierwszym krokiem jest wybór, czy chcemy rozliczać się sami, w duecie, czy całą rodziną. Następnie dostajemy tabelkę z ofertą. U dołu strony mamy dostęp do pełnych regulaminów.

REKLAMA
Nowa wersja strony Play.pl class="wp-image-511980"
Nowa wersja strony

Zmiany na stronie Play oceniam bardzo pozytywnie. Jest lepiej, zarówno pod względem wizualnym jak i w warstwie UX. Myślę, że klient szybciej dotrze do informacji, których szuka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA