REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Najnowszy Android nawet na Raspberry Pi trafił szybciej, niż na niektóre Nexusy

Na niezależnych programistów zawsze można liczyć. Nieoficjalny port systemu Android 7.0 Nougat trafił na komputer Raspberry Pi. Malinka dorwała się do nowych słodkości od Google'a szybciej, niż niektóre Nexusy.

30.08.2016
20:42
Raspberry Pi Nougat
REKLAMA
REKLAMA

Android 7.0 doczekał się wreszcie oficjalnej premiery. Posiadacze wybranych Nexusów mogą cieszyć się już stabilną wersją tego oprogramowania. Tym razem odbyło się to jednak bez większej pompy. Nie pojawił się żaden nowy sprzęt prosto od Google, udostępnianie nowego systemu wszystkim użytkownikom sprzętów z rodziny Nexus potrwa zapewne kilka tygodni,

Mimo to niezależni programiści ruszyli z portowaniem nowego systemu na najróżniejsze urządzenia.

Miną zapewne tygodnie, zanim wszystkie kompatybilne Nexusy dostaną monit o możliwości pobrania nowej wersji oprogramowania. Zanim producenci telefonów i tabletów z nakładkami się obudzą, i przygotują własne wersje Nougata, posiadaczy dotychczas wydanych urządzeń zastanie 2017 rok.

Na szczęście najbardziej niecierpliwi fani mogą próbować wgrywać na swoje urządzenia mobilne system Android 7.0 Nougat we własnym zakresie. Możliwe jest to dzięki pracy niezależnych deweloperów, którzy samodzielnie przygotowują oprogramowanie do działania z konkretnymi podzespołami - nawet jeśli nie zadbało o to Google i producent sprzętu.

Nie trzeba było długo czekać, by Android 7.0 Nougat trafił na Rasberry Pi 3.

Malinka, bo tak pieszczotliwie nazywane jest Raspberry Pi przez entuzjastów tego typu sprzętów, to malutki komputerek o wielkości pendrive’a. Programiści mogą wykorzystywać go do wielu różnych celów w zależności od tego, na jakie oprogramowanie się zdecydują.

REKLAMA

Od teraz do listy systemów wspierających Raspberry Pi 3, na której są już poprzednie wersje Androida, różne dystrybucje Linuksa i Windows 10 IoT dołączył właśnie Android 7.0 Nougat. Autorem portu, jak podaje The Next Web, jest Peter Yoon, udzielający się w sieci pod ksywką peyo-hd.

W przeszłości to Yoon przeportował na Raspberry Pi 3 system Android TV. Jak na razie Android 7.0 Nougat na Raspberry Pi 3 nie działa zbyt dobrze, ale pierwsze kroki zostały już uczynione. Posiadacze komputerka mogą się spodziewać, że stabilna, choć nadal nieoficjalna wersja tego systemu, zmodyfikowana z myślą o malince, pojawi się w niedalekiej przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA