REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czym jest smartfon?

Krążyło swego czasu po Sieci takie piękne wideo, pokazujące, jak wiele przedmiotów codziennego użytku zostało zastąpionych przez komputery osobiste. I tak sobie myślę, że dzisiaj powinno się zrobić nowy filmik, ze smartfonem w roli głównej. Tyle tylko, że smartfony w naszym życiu to dziś coś więcej, niż tylko zastępstwo dla niegdysiejszych, analogowych produktów. To brama do innego świata i niezastąpiony towarzysz młodych, aktywnych ludzi.

13.08.2016
9:54
Lenovo K5 to świetny smartfon dla młodych i aktywnych.
REKLAMA
REKLAMA

Bez czego nie może się obejść aktywny, młody człowiek w XXI wieku? Bez smartfona, oczywiście. I nic w tym dziwnego; wystarczy zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, jak wiele możemy zrobić, przy pomocy tak małego urządzenia, które mieści się w kieszeni i jest z nami przez cały dzień. Nigdy nie było też lepszego roku, jeśli chodzi o przystępność takich urządzeń. Jeszcze kilka lat temu sprzętów, które naprawdę spełniały wszystkie wymogi aktywnego człowieka trzeba było szukać na najwyższej półce cenowej. A dziś? Dziś za 1/3 ceny sztandarowego smartfona możemy mieć urządzenie, które wcale nie odstaje funkcjonalnością od flagowców tak bardzo, jak może na to wskazywać liczba złotówek, które trzeba za nie zapłacić.

Takim urządzeniem jest chociażby nowy smartfon Lenovo K5, który z nawiązką wywiązuje się ze wszelkich zadań, jakie mogą stanąć na drodze młodych ludzi.

Starsi mówią, że technologia zrobiła z nas aspołeczne zombie. Ale to nieprawda

lenovo k5 małe-18 class="wp-image-510926"

Podobno młodzi ludzie, nawet w tłumie, nie potrafią oderwać się dziś od swoich telefonów. Podobno wyglądają jak zombie, przemierzające zatłoczone ulice, wpatrzeni w te malutkie ekraniki, kompletnie niezwracający uwagi na otaczający ich świat. Cóż, może i w skrajnych przypadkach tak bywa. W większości jednak smartfon to brama do innego świata, a także portal, przez który możemy komunikować się... z naszym światem.

Tak, nadal dzwonimy i wysyłamy SMS-y ze smartfona

lenovo k5 małe-6 class="wp-image-510914"

Przy całym zaawansowaniu technologicznym nowoczesnych urządzeń, wciąż pozostają dwie podstawowe funkcje, które są z nami od dekad - telefonowanie i wysyłanie SMS-ów. Lubimy dzwonić. Lubimy rozmawiać z bliskimi. Badania pokazują też, że choć mamy na podorędziu tak wiele internetowych komunikatorów, nadal na potęgę wysyłamy SMS-y (najwięcej w całej Europie!). W smartfonie takim jak Lenovo K5 obydwie te czynności są przyjemnością - urządzenie ma ekran o przekątnej 5" (co jak na dzisiejsze standardy jest naprawdę niewielkim rozmiarem), bardzo dobrze leży w dłoni, a jakość rozmów po obydwu stronach nie pozostawia nic do życzenia. Nawet przy gwarze ulicy rozmówcy słyszą się głośno i wyraźnie. Do tego dzięki dwóm kartom SIM zawsze mamy wolność w kwestii zasięgu i doboru operatora. Także za granicą.

Muzykę zabieramy ze sobą zawsze i wszędzie

lenovo k5 małe-1 class="wp-image-510909"

Pierwszymi urządzeniami, które musiały odejść po boomie na smartfony, były odtwarzacze mp3. Trudno się dziwić - po co nosić ze sobą urządzenie, które potrafi zrobić tylko jedną rzecz, skoro możemy mieć smartfona, będącego odtwarzaczem muzyki i zylionem innych narzędzi w jednym? Lenovo K5 dowodzi, że wcale nie trzeba wydawać majątku na smartfon, by grał on dobrze. Lepiej przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na lepsze słuchawki.

lenovo k5 małe-14 class="wp-image-510922"

A dzięki zastosowaniu technologii Dolby (rzadko spotykanej nawet w dużo droższych urządzeniach) i bardzo, ale to bardzo głośnym głośnikom także słuchanie muzyki poza zaciszem słuchawek sprawia przyjemność.

Aparat kompaktowy? A po co mi to - mam przecież smartfon

lenovo k5 małe-16 class="wp-image-510924"

Producenci aparatów kompaktowych muszą naprawdę nienawidzić producentów smartfonów. Przez nich tanie kompakty praktycznie przestały istnieć, bo... po co to komu? Skoro nawet smartfon za niespełna tysiąc złotych potrafi robić fantastyczne zdjęcia? A dla młodych i aktywnych ludzi jest to zdecydowanie jedna z najważniejszych cech, które biorą pod uwagę szukając nowego telefonu. Ostatecznie - wszyscy uwielbiają robić zdjęcia sobie...

lenovo k5 małe-7 class="wp-image-510915"

Albo jedzeniu...

lenovo k5 małe-8 class="wp-image-510916"

No dobra, jedzeniu bardziej, niż sobie.

lenovo k5 małe-9 class="wp-image-510917"

A kiedy nie robimy zdjęć jedzeniu, lubimy nagrywać i dzielić się swoją pasją z innymi. To, co jeszcze kilka lat temu wymagało kosztownej, nieporęcznej kamery, dziś możemy zrobić niedrogim telefonem i prostym statywem. Ach, technologia...

lenovo k5 małe-19 class="wp-image-510927"

Nie wiesz, dokąd iść? Zapytaj swój telefon

lenovo k5 małe-17 class="wp-image-510925"

Dzięki smartfonom również rynek map cienko przędzie. Bo dlaczego ktokolwiek miałby nosić ze sobą mapę, nawet w obcym miejscu, skoro GPS w telefonie i odpowiednia aplikacja zawsze wskaże mu drogę?

No dobra, to gdzie jest ta Buchara?...

Zabierz bibliotekę ze sobą

lenovo k5 małe-13 class="wp-image-510921"

Książka? Po co taszczyć ze sobą ciężką i wielką cegłę, skoro możemy trzymać tysiące takich w pamięci naszego telefonu? Młody człowiek rzadko ma dziś czas, aby się zatrzymać, usiąść w domu z grubym tomem i w spokoju zanurzyć się w lekturze. I też... wcale nie musi tego robić, bo jeśli naprawdę chce poczytać książkę (lub cokolwiek innego) w kieszeni ma ze sobą bramę do nieprzebranej ilości treści, czy to książkowej, czy internetowej. Młody człowiek nigdy się nie nudzi, bo rozrywkę... zawsze ma na wyciągnięcie ręki.

Rozrywkę - także w postaci gier

lenovo k5 małe-3 class="wp-image-510911"

Gry na konsoli? Na komputerze? To już zabawa dla zapaleńców. Ci, którzy chcą zrobić sobie przerwę od swojego aktywnego życia sięgają po smartfona i nieprzebrane zasoby sklepów z aplikacjami. Lenovo K5, pomimo podzespołów ze średniej półki, radzi sobie bez problemu z praktycznie każdą mobilną produkcją, jaką znajdziemy w Sklepie Play. Tak, z Pokemonami też. O ile oczywiście serwery Pokemon Go działają...

lenovo k5 małe-5 class="wp-image-510913"

Weźmy się do pracy

lenovo k5 małe-11 class="wp-image-510919"

Młody człowiek nie lubi siedzieć w domu. Nawet pracując przy biurku, woli tę pracę zabrać na przykład do pobliskiej kawiarni. Tutaj smartfony ponownie okazują się być dla nas wyzwoleniem - nieważne, czy Wi-Fi w knajpie działa, czy nie działa: łącze internetowe zawsze mamy ze sobą. Dla mnie mobilny hotspot to jedna z najważniejszych funkcji każdego smartfona, a Lenovo K5 z przesyłaniem połączenia do laptopa radzi sobie wzorowo, co wcale nie jest oczywiste w tej półce cenowej.

lenovo k5 małe-12 class="wp-image-510920"

I tak przez cały dzień - Lenovo K5 dotrzyma ci kroku

lenovo k5 małe-15 class="wp-image-510923"

Największą bolączką smartfonów, która sprawia, że żaden nie jest ideałem, jest wydajność akumulatora. Przy tempie życia ludzi młodych i aktywnych telefon musi dotrzymać kroku przez cały dzień. Na szczęście Lenovo K5 nie ma z tym najmniejszego problemu i nawet w najtrudniejsze, najbardziej intensywne dni jego akumulator nie poddaje się przed końcem dnia. Do tego w razie czego... można go wymienić, co jest dziś rzadkością wśród urządzeń mobilnych.

Czym jest smartfon?

REKLAMA
lenovo k5 małe-10 class="wp-image-510918"

Cóż... wszystkim. Narzędziem pracy. Narzędziem komunikacji. Centrum mobilnej rozrywki. Aparatem. Odtwarzaczem muzyki. Codziennym towarzyszem, bez którego trudno się w dzisiejszych czasach obyć. Bez wątpienia - najważniejszym urządzeniem elektronicznym, jakie możemy dzisiaj nabyć w sklepie. Żaden inny sprzęt nie potrafi zrobić tak wiele i tak bardzo ułatwić życia, jak właśnie smartfon. I - co najważniejsze - takie urządzenie, które wywiąże się z każdego wymagania stawianego przez aktywne, młode pokolenie, wcale nie musi dziś kosztować fortuny. Wystarczy tylko wybrać mądrze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA