REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ups... Google zablokował użytkownikom Windows 10 Mobile dostęp do swoich usług

Nie od dziś wiadomo, że Google nie przepada za mobilną platformą Microsoftu i historia współpracy konta Google z aplikacjami na Windows Phone czy Windows 10 mobile jest nieco… burzliwa. Jednak tym razem dla wielu użytkowników miarka się po prostu przebrała.

05.08.2016
20:22
Gmail na Windows 10 Mobile? Zapomnij
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi serwis wpworld.pl, co potwierdzają również serwisy zagraniczne i co także zweryfikował nasz zaprzyjaźniony czytelnik – Paweł Piskurewicz – Google zablokował możliwość zalogowania się do aplikacji Microsoftu z poziomu konta Google.

Dotyczy to nie tylko logowania się do aplikacji z wykorzystaniem danych tegoż konta, ale nawet… zalogowania się do tak podstawowych usług jak kalendarz czy email!

Gmail na Windows 10 Mobile? Zapomnij. Przynajmniej przez chwilę.

Okazuje się, że wielu użytkowników problemu nie zauważyło, gdyż dotyka on tylko nowych prób logowania. Ci, którzy obecnie próbowaliby podłączyć nowe konto Google do kalendarza czy maila, zostaną jedynie powitani komunikatem, iż aktualnie używana przeglądarka (sic!) nie jest już obsługiwana i zaleca się zmianę na jedną z wymienionych:

Źródło: mspoweruser class="wp-image-510054"
Źródło: mspoweruser

Pozornie może to wyglądać na prosty błąd, który będzie zaraz naprawiony, ale jak wynika z informacji podanych przez serwis mspoweruser, problem u niektórych użytkowników pojawił się… ponad miesiąc temu! I Google najwyraźniej zdaje sobie sprawę z jego istnienia, ale nie przykłada szczególnej wagi, by ów problem rozwiązać.

Szczerze mówiąc – wcale mnie to nie dziwi.

Sam przez długi okres czasu byłem użytkownikiem smartfona z Windows Phone i jednym z koronnych argumentów, dla których rozstałem się z tą platformą, była właśnie obsługa poczty Gmail. Konto było niejednokrotnie rozłączane, maile dochodziły z opóźnieniem, aplikacja poczty sypała błędami na prawo i lewo przy próbie synchronizacji. W dużym skrócie – Google i Windows Phone (czy teraz Windows 10 Mobile) to nie jest dobre połączenie.

Niektórzy sugerują, iż blokada stosowana przez Google’a jest założona z premedytacją, jako odpowiedź na zaczepki i pop-upy w Windows 10 dotyczące drenażu akumulatora przez przeglądarkę Chrome. Osobiście raczej nie daję temu wiary, tym niemniej – jeśli problem faktycznie istnieje już ponad miesiąc – dziwię się, iż Microsoft nie podejmuje żadnych kroków (a przynajmniej nic o tym nie wiemy) by mu zaradzić.

Co dla mnie jest tylko kolejnym podkreśleniem tego, że Microsoft stosuje wobec rynku mobilnego przedziwną strategię. Z jednej strony obdarowując ekosystem Androida kapitalnymi aplikacjami, z drugiej zaś nie robiąc nic, by Google zapewnił przynajmniej poprawną synchronizację swoich usług z mobilną platformą Microsoftu.

REKLAMA

Patrząc na to naprawdę nie jestem w stanie wyjść z podziwu, że są jeszcze ludzie tacy jak Maciek Gajewski, którzy rękami i nogami wzbraniają się przez porzuceniem tej platformy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA