REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Genialne narzędzie dla filmowców. Slider, który zmieścisz w każdej torbie

Po złożeniu jest krótszy od smartfona, a po rozłożeniu umożliwia płynny ruch aparatu w zakresie 40 cm. Wszystko to bez żadnej szyny. Oto Wing, czyli genialny pomysł na slider wideo.

24.08.2016
20:26
Genialne narzędzie dla filmowców. Slider, który zmieścisz w każdej torbie
REKLAMA
REKLAMA

Każda osoba, która miała choć niewielkie doświadczenie z nagrywaniem, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że ruch kamery jest dodatkiem, który świetnie wpływa na nagranie. Nieważne, czy nagrywasz smartfonem, czy profesjonalną kamerą. Płynny, jednostajny ruch dodaje nagraniom pewnego profesjonalnego szlifu.

Samo wystabilizowanie kamery jest prostym zadaniem, bo do tego wystarczy zwykły statyw. Jeśli chcemy dodać do nagrania ruch, zaczynają się problemy. Można posiłkować się ruchami statywu lub monopodu, ale to tylko półśrodki.

Slider bywa niezastąpiony

slider class="wp-image-512608"

Slider to najprostsze narzędzie, które pozwala uzyskać ruch kamery. Jest to po prostu rodzaj szyny, która umożliwia płynny ruch głowicy z zamocowanym aparatem. Slider można postawić na stole, lub zamontować na statywie. Niektóre slidery są na tyle duże, że montuje się na na dwóch statywach, niczym poprzeczkę.

Nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że slidery są duże i ciężkie. Kiedy nagrywamy w studiu, nie ma to żadnego znaczenia, ale jeśli robimy wideorelację, lub po prostu nagrywamy na jakimś wyjeździe, dźwiganie slidera dla kilku ujęć jest po prostu uciążliwe.

Edelkrone Wing to genialne rozwiązanie

Edelkrone Wing to nowy pomysł na narzędzie, które zapewnia płynny ruch kamery, ale jednocześnie nie jest sliderem. Całość jest oparta na dwóch metalowych elementach, które poruszają się względem siebie zapewniając płynny ruch aparatu po linii prostej. Wing nie jest w żaden sposób zmotoryzowany, ruch uzyskujemy poprzez ręczne przesuwanie aparatu.

Wing po złożeniu ma wymiary, które pozwolą schować go do każdej torby fotograficznej (147 x 66 x 45 cm) , a więc sprzęt jest wyjątkowo mobilny. Na dodatek Wing jest bardzo lekki, bowiem ma masę tylko 540 g. Maksymalny udźwig to 1,5 kg, co nie jest zbyt imponującą wartością, ale wystarczy na bezlusterkowca z całkiem sporym obiektywem.

Całkowity zakres ruchu możliwy do uzyskania to 40 cm. Nie jest to dużo (slidery mają często po 100 cm), ale pozwala już na mocne urozmaicenie kadru. Cena tego produktu to 220 euro bez wliczonego VAT-u. Dużo, ale mniej niż za profesjonalny slider.

Wing nie jest pierwszym przemyślanym urządzeniem firmy Edelkrone

edelkrone-wing-slider-1 class="wp-image-512607"
REKLAMA

Producent ma w ofercie kilka bardzo udanych produktów skierowanych do filmowców. Należy do nich m.in. PocketRig, czyli miniaturowy, składany rig stabilizujący ruchy operatora. Inne gadżety są równie ciekawe, a co najważniejsze, cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Edelkrone Wing to idealne narzędzie do relacjonowania konferencji. Przyznam, że mocno zastanawiam się nad tym gadżetem. Jedyne co mnie powstrzymuje to niewielki udźwig. Szkoda, bo chciałbym, żeby urządzenie poradziło sobie także z pełnoklatkową lustrzanką.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA