REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dron Parrot Disco to ciekawa alternatywa dla osób, które chcą polatać

Parrot nareszcie wprowadza do sprzedaży swojego nietypowego drona Disco. Urządzenie wyróżnia się nie tylko kształtem, ale i zestawem, na który składają się m.in. gogle FPV.

25.08.2016
8:56
Dron Parrot Disco to ciekawa alternatywa dla wielowirnikowców
REKLAMA
REKLAMA

Dron Parrot Disco to nietypowe urządzenie, które zadebiutowało w styczniu bieżącego roku podczas targów CES. To wtedy po raz pierwszy zobaczyliśmy nowego drona, ale dopiero teraz poznaliśmy datę wejścia do sprzedaży i cenę tego urządzenia.

Dla przypomnienia, Parrot Disco to bardzo nietypowy dron, ponieważ nie jest to wielowirnikowiec. Ma on tylko jedno śmigło, a konstrukcja przypomina bardziej skrzydło samolotu niż standardowego drona.

Ta nietypowa budowa zapewnia zupełnie niespotykane właściwości

„Klasyczny” dron wyróżnia się przede wszystkim tym, że potrafi zawisnąć (niemal) nieruchomo w powietrzu. Dodatkowym bonusem jest fakt, że wielowirnikowiec umożliwia też pionowy start i lądowanie.

Parrot Disco czyli ciekawa alternatywa dla wielowirnikowców. class="wp-image-512628"

Parrot Disco nie potrafi zatrzymać się w powietrzu, ale za to osiąga świetne parametry podczas lotu. Rozpędza się do 80 km/h i zapewnia 45 minut ciągłego lotu. Disco potrafi też utrzymać kurs przy prędkości wiatru do 40 km/h. Wielkość tego urządzenia to 115x58 cm. Dron waży jedynie 750 g i jest wykonany ze spienionego polipropylenu.

Dron jest napędzany pojedynczym silnikiem bezszczotkowym ze składanym podwójnym śmigłem. Stabilizację lotu zapewniają haczykowate końcówki (Winglet), a skręty są realizowane przez ruchome lotki.

System kontroli został zaprojektowany w taki sposób, by poradziła sobie z nim nawet osoba początkująca. Dron potrafi wystartować automatycznie, wystarczy rzucić nim w powietrzu. Urządzenie wykorzystuje też system C.H.U.C.K, na który składają się algorytmy oraz czujniki wspomagające różne fazy lotu. System kontroluje zachowanie drona w powietrzu i w razie konieczności koryguje lot. Urządzenie jest też wyposażone w GPS i obsługuje funkcję automatycznego powrotu do miejsca startu.

Okulary i kontroler niczym z nowoczesnej gry VR

Dron Parrot Disco jest wyposażony w 14-megapikselową kamerę nagrywającą w rozdzielczości 1080/30p, z której podgląd można uzyskać na specjalnie zaprojektowanych okularach FPV Parrot Cockpitglasses. Gogle nie mają własnego ekranu, a podgląd uzyskuje się poprzez włożenie do nich smartfona.

Parrot Disco_FPV_Packshot_03a class="wp-image-512627"

Dodatkowo Parrot Disco jest sprzedawany z ciekawym kontrolerem Skycontroller 2. Korzysta on z technologii MIMO i Wi-Fi, dzięki czemu możliwe będzie sterowanie dronem nawet z odległości 2 km.

REKLAMA

Kontroler wygląda niczym nowoczesny pad do konsoli. Skycontroller 2 można sparować z aplikacją mobilną FreeFlight Pro i w ten sposób kontrolować parametry drona, m.in. ograniczenia wysokości i odległości lotu. Aplikacja jest także zintegrowana z chmurą Parrot, która umożliwia automatyczny upload filmów nagranych kamerą drona.

Cena zestawu, na który składa się dron Parrot Disco, gogle Cockpitglasses i kontroler Skycontroller 2, wynosi 1299 euro. Zestaw trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni, najpóźniej na początku września.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA