REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Zmierzamy do Kalifornii na Call of Duty: XP - największą imprezę dla fanów serii!

Spider’s Web  zmierza właśnie do Los Angeles, by relacjonować dla was Call of Duty XP. Za oceanem już za kilka dni odbędzie się największa impreza gamingowa zorganizowana dla fanów serii Call of Duty. Możliwość sprawdzenia przed premierą CoD: Infinite Warfare i mistrzostwa z pulą nagród w kwocie 2 mln dol. to tylko początek.

31.08.2016
12:37
Call of Duty: XP - Call of Duty World League Championship
REKLAMA
REKLAMA

Wrzesień zapowiada się na naprawdę gorący miesiąc w świecie technologii. Już za tydzień swoje nowe produkty pokażą Sony i Apple. Spora część naszej redakcji szykuje się już do podróży do Berlina, by śledzić nowinki na targach IFA 2016. Ja w tym roku jednak tylko zahaczę o Niemcy i wyruszę w dalszą podróż.

W chwili gdy czytacie te słowa, jestem gdzieś nad Atlantykiem w drodze do Los Angeles, by wziąć udział w Call of Duty: Experience.

Fanom serii strzelanin firmy Activision nie trzeba przedstawiać tej imprezy. Call of Duty: XP to w końcu największe tego typu wydarzenie przygotowane przez Activision i Infinity Ward dla fanów cyklu Call of Duty, a organizatorzy przygotowali masę atrakcji.

Call of Duty: XP 2016 odbędzie się w dniach 2–4 września na kalifornijskiej arenie The Forum w Inglewood zaraz obok Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Ja pojawię się na miejscu już na dzień przed oficjalnym startem imprezy i będę ją relacjonował na łamach Spider’s Web.

Tegoroczne Call of Duty: XP to kontynuacja imprezy o tej samej nazwie z 2011 roku.

Activision ponownie organizuje zlot fanów Call of Duty w Kalifornii, by dopieścić fanów serii. Już za kilka dni wszyscy fani obecni na miejscu będą mogli sprawdzić samodzielnie, jak prezentują się takie tytuły jak:

 • długo oczekiwany remaster Call of Duty: Modern Warfare;
 • czwarte DLC do Call of Duty: Black Ops III o tytule Salvation;
 • multiplayer w nadchodzącym Call of Duty: Infinity Warfare;
 • kooperacyjny tryb Zombie w tejże grze;

Call of Duty: XP to nie tylko prezentacja gier, ale też mistrzostwa 2016 Call of Duty World League Championship.

Podobnie jak w 2011 roku, także i tym razem zostaną zorganizowane na miejscu finały e-sportowych mistrzostw w Call of Duty na PlayStation 4. Wezmą w nich udział aż 32 drużyny z całego świata, a organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody - do podziału pomiędzy najlepszych graczy jest aż 2 mln dol.

Na miejscu będzie wiele innych atrakcji. Bardzo ciekawie zapowiada się… arena do paintballa, na której odwzorowano mapę Nuketown z Call of Duty: Black Ops. Na Call of Duty: XP będzie można też wziąć udział w rozgrywkach w Laser Taga stylizowanego na ikoniczny już tryb Zombie.

Goście mogą liczyć też na:

 • panele dyskusyjne z przedstawicielami Infinity Ward, Treyarch i Sledgehammer Games;
 • kabiny ze zdjęciami, których motywy przewodnie koncentrują się wokół serii;
 • muzeum przedmiotów i uzbrojenia z serii Call of Duty;
 • koncerty (Snoop Dogg i Wiz Khalifa);

Oprócz możliwości oglądania zawodów fani odwiedzający Call of Duty: XP sami będą mogli powalczyć o nagrody w rozgrywkach 6 na 6 graczy. W tym celu przygotowano 500 stanowisk, na których będzie można grać w Call of Duty: Black Ops III przeciwko pozostałym uczestnikom imprezy.

REKLAMA

Ponieważ rok temu zapowiedziano, że “nowym domem dla Call of Duty będą konsole Sony”, to nie powinno dziwić, że na miejscu będzie też można przyjrzeć się “doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości” stworzonemu jako dodatek do serii Call of Duty z myślą o goglach PlayStation VR pilotując myśliwiec Jackal.

Zapowiada się kilka naprawdę intensywnych dni, a już niedługo spodziewajcie się kolejnych materiałów dotyczących Call of Duty: XP!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA