REKLAMA

Duże czystki na YouTubie. Znani youtuberzy tracą dziesiątki tysięcy subskrybentów

Od wtorku poruszenie wśród youtuberów wywołały znaczące spadki subskrypcji ich kanałów, choć niektórzy, tak jak choćby Jacek Gadzinowski, twierdzą, że czystki na YouTubie wcale nie są złą praktyką, bo "poprawiają algorytmy i aktywność" na kanale. Dokładnie z tym samym mieliśmy jakiś czas temu do czynienia na Facebooku.

01.07.2016 08.47
Czystki na YouTubie. Youtuberzy tracą tysiące subskrybentów
REKLAMA
REKLAMA

Tak jak YouTube teraz, tak i Facebook jakiś czas temu, zabrał się za usuwanie nieużywanych/fejkowych kont, które bardzo często powstają tylko po to, by zasilić jakąś społeczność. Oczywiście, część profili to zapewne zapomniane konta rzeczywistych użytkowników sieci, którzy zrezygnowali z Facebooka, a w przypadku YouTube'a, założyli po prostu nowego maila.

Jedne z największych strat dotknęły gamerów. M. in. reZigiusz odnotował stratę, jak widać poniżej, ponad 24 tysięcy, a izak LIVE ponad 25 tysięcy widzów.

Te liczby oczywiście się zmieniają - ewentualne straty, to różnica przyrostu i spadku subskrypcji danego youtubera i te pokazywane są na przestrzeni jednego tygodnia. Nic więc dziwnego, że jeśli spojrzycie teraz na zestawienie TOP 100 twórców polskiego YouTube'a liczby te będą inne - kanały codziennie zdobywają nowych fanów.

Spadek subskrybentów kanału reZigiusza nie zagroził jednak pierwszej trójce polskiego YouTube'a. Na pierwszym miejscu znajduje się Sylwester Wardęga, na drugim plasują się AbstrachujeTV, a zestawienie zamyka właśnie młody letsplayer.

Straty w postaci zmniejszającej się liczby subskrybentów dotknęły nie tylko polskich youtuberów, ale także tych zagranicznych.

REKLAMA

Można właściwie stwierdzić, że spadki, które odnotowała część polskich youtuberów są niczym w zestawieniu z największymi gwiazdami tego internetowego serwisu. Najpopularniejszy youtuber na świecie, Pew Die Pie, gamer szwedzkiego pochodzenia, stracił w ciągu ostatnich dni ponad pół miliona widzów. Popularność gamera na pewno pomoże mu szybko zmienić ten wynik. Warto zauważyć, że w ciągu 24 godzin Pew Die Pie odrobił część strat - królowi YouTube'a wystarczyła doba, aby przybyło mu ponad 6o tysięcy widzów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA