REKLAMA

Internet w T-Mobile nie działa? Spokojnie, to tylko awaria

Internet w T-Mobile nie działa. Operator zmaga się z awarią, która uniemożliwia klientom korzystanie z sieci. Jest na szczęście pewien sposób na to, by tymczasowo obejść problem.

11.07.2016 19.29
VoLTE i VoWiFi w T-Mobile / T-Mobile nie działa / Superloteria
REKLAMA
REKLAMA

Nie minął tydzień od poważnej awarii Orange, która odcięła wielu klientów od swoich usług, a duży problem dotknął partnera pomarańczowych. Druga sieć rozwijające wspólnie LTE razem z Orange, czyli T-Mobile, zmaga się właśnie z awarią uniemożliwiającą połączenie się z internetem.

T-Mobile - internet LTE nie działa.

Jak donoszą nam czytelnicy i jak można zauważyć na fanpage’u operatora, T-Mobile ma spore problemy. Użytkownicy zwracają uwagę, że nie mogą połączyć się z siecią. Zgłoszenia pochodzą nie tylko z Warszawy, ale również wielu innych mniejszych lub większych miejscowości.

Operator potwierdza, że problemy występują i prosi o cierpliwość. Skontaktowaliśmy się już z przedstawicielami T-Mobile Polska i czekamy na oficjalne oświadczenie. Na razie jest za wcześnie, by mówić o przyczynie problemów, ale wystosowaliśmy o to pytania.

Spytaliśmy T-Mobile Polska o to, kiedy awaria zostanie usunięta.

Obecnie czekamy na dalsze informacje, ale przedstawiciel sieci zaproponował sposób doraźnego rozwiązania problemów. Użytkownicy, których smartfony mają taką funkcję, mogą przełączyć sieć komórkową z LTE/3G na 3G - nie jest to jednak pełne rozwiązanie problemu, a jedynie jego obejście.

Ustawienie sieci na sztywno powinno przywrócić połączenie z internetem. Wygląda więc na to, że awaria dotknęła wyłącznie sieci LTE. Nie zdziwcie się jednak, jeśli to nie pomoże, bo duża liczba klientów może przeciążyć nadajniki 3G.

T-Mobile nie działa - oficjalny komunikat operatora

Na portalu Facebook pojawiła się już informacja o awarii. Została umieszczona na oficjalnym profilu T-Mobile Polska.

Użytkownicy zgłaszają problem z biurem obsługi klienta. O tej godzinie konsultanci nie są najwyraźniej w stanie odebrać wszystkich połączeń. T-Mobile Polska sugeruje, by nie dzwonić do BOK-u i obserwować profil w serwisie Facebook w oczekiwaniu na informacje o pracach naprawczych.

t-mobile-internet-pokemon-go-2 class="wp-image-505996"
REKLAMA

Co ciekawe, pojawiło się kilka głosów rozczarowanych fanów… Pokemon GO. Okazało się, że po wyruszeniu na szlak w poszukiwaniu stworków zostali oni odcięci od usługi tracąc tym samym szansę na zdobycie upragnionych stworków i przegrali pojedynki w arenach.

To dopiero pech!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA