REKLAMA

Pokemony to nie tylko gra, od której świat oszalał. Zobacz, gdzie możesz obejrzeć oryginalne anime o stworkach

Pokemon Go to niesamowity fenomen. Wielu fanów, którzy przypomnieli sobie po latach o uroczych stworkach, może wrócić pamięcią do animowanej bajki sprzed kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, gdzie można legalnie obejrzeć serial Pokemon.

14.07.2016 16.23
Serial Pokemon online
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon Go to pierwsza produkcja na smartfony z Pokemonami w roli głównej. Swoją popularność zawdzięcza temu, że wykorzystano tutaj jedną z marek Nintendo z aż dwudziestoletnią historią. W Polsce pierwszy raz szał na Pokemony wybuchł kilkanaście lat temu, a teraz fani łapią stworki z pewną dozą nostalgii.

Serial Pokemon Anime Online class="wp-image-506620"

Pokemony były fenomenem już lata temu.

Hype na Pokemony trwa w najlepsze, a ludzie oszaleli na punkcie kolorowych stworków. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu starszych osób ta zabawa jest niezrozumiała i nie mogą objąć rozumem tego fenomenu, ale inni bawią się w najlepsze i coraz mniej wstydzą wyciągać telefon poza domem z odpaloną aplikacją.

Nowa gra to szansa na to, by dzisiejsi dwudziestokilkulatkowie przypomnieli sobie lata młodości. W dawnych czasach w szkole podstawowej mogli grać w Pokemony na Gameboyu, zbierać kolekcjonerskie karty do gry Pokemon TCG z wizerunkami uroczych stworków, a plakietki z Pokemonami można było znaleźć nawet w chipsach.

W Japonii sporą popularnością cieszyła się też komiksowa manga Pokemon.

Oprócz gier i gadżetów do kolekcjonowania ważnym elementem hype’u na Pokekony była zawsze bajka, która zresztą jest emitowana do dziś. Okazuje się zresztą, że można sobie ją teraz w prosty sposób przypomnieć i oglądać online, chociaż… nie polecam tego.

Zderzenie wspomnień z dzieciństwa z rzeczywistością może być bolesne. Gry z serii Pokemon to do dzisiaj kanon cRPG na którym łamią sobie głowę matematycy, nowe Pokemon Go daje mnóstwo frajdy i wymaga ruszenia tyłka z domu, ale serial jest jednak kierowany przede wszystkim do dzieci. Oglądacie na własną odpowiedzialność!

Serial Pokemon - gdzie oglądać?

Pokemon to stary serial, który popularny był w naszym kraju już na początku obecnego tysiąclecia. Okazuje się, że można sobie go przypomnieć bez wyciągania ze strychu magnetowidu i kaset z nagranymi odcinkami. Serial Pokemon można obejrzeć dzięki serwisom VOD, aczkolwiek wymagana do tego będzie znajomość języka angielskiego.

Chociaż osobom zaznajomionym z tematem może to się wydawać oczywiste, to wiele osób może nie wiedzieć, że bajkę Pokemon można oglądać na stronie… Pokemon.com w zakładce Pokemon TV! Serial dostępny jest za darmo i można oglądać go z terenu Polski w przeglądarce. Są też aplikacje mobilne.

Serial pokemon class="wp-image-506613"

Jeśli zapragniecie obejrzeć je wszystkie to mam dla was złą wiadomość - serial jest nadal w emisji, a po dwóch dekadach macie do nadrobienia 17 sezonów i 923 odcinki trwające średnio 22 minuty. To przekłada się na… 14 dni, 1 godzinę i 20 minut siedzenia non stop przy ekranie.

Serial Pokemon w Netfliksie.

Kolejnym z serwisów, gdzie można obejrzeć bajkę Pokemon online jest Netflix. Jego przewagą nad stroną Pokemon TV jest możliwość uruchomienia na platformach Smart TV i konsolach podpiętych bezpośrednio do telewizora, ale wymaga opłacenia abonamentu.

W polskiej wersji dostępna jest przede wszystkim ta interesująca wieloletnich fanów najbardziej pierwsza część serii o podtytule Indigo League składająca się z 52 odcinków. Jeśli ktoś jest odważny, to może sobie przypomnieć początki przygód Asha i Pikachu właśnie tutaj.

serial-bajka-anime-pokemon-online-netflix class="wp-image-506618"

Oprócz pierwszego sezonu Pokemon można w ramach Netfliksa obejrzeć też serię XY oraz dwa filmy - Pokemon: Hoopa and the Clash of Ages oraz Pokemon the Movie: Diancie and the Cocoon of Destruction.

REKLAMA

Jeśli znacie inne (legalne!) serwisy VOD, gdzie można zobaczyć anime Pokemon, to podrzućcie linki w komentarzach - a może da się gdzieś obejrzeć bajkę po polsku?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA