Tech  / Artykuł

Pokemony to nie tylko gra, od której świat oszalał. Zobacz, gdzie możesz obejrzeć oryginalne anime o stworkach

121 interakcji
dołącz do dyskusji

Pokemon Go to niesamowity fenomen. Wielu fanów, którzy przypomnieli sobie po latach o uroczych stworkach, może wrócić pamięcią do animowanej bajki sprzed kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, gdzie można legalnie obejrzeć serial Pokemon.

Pokemon Go to pierwsza produkcja na smartfony z Pokemonami w roli głównej. Swoją popularność zawdzięcza temu, że wykorzystano tutaj jedną z marek Nintendo z aż dwudziestoletnią historią. W Polsce pierwszy raz szał na Pokemony wybuchł kilkanaście lat temu, a teraz fani łapią stworki z pewną dozą nostalgii.

Serial Pokemon Anime Online

Pokemony były fenomenem już lata temu.

Hype na Pokemony trwa w najlepsze, a ludzie oszaleli na punkcie kolorowych stworków. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu starszych osób ta zabawa jest niezrozumiała i nie mogą objąć rozumem tego fenomenu, ale inni bawią się w najlepsze i coraz mniej wstydzą wyciągać telefon poza domem z odpaloną aplikacją.

Nowa gra to szansa na to, by dzisiejsi dwudziestokilkulatkowie przypomnieli sobie lata młodości. W dawnych czasach w szkole podstawowej mogli grać w Pokemony na Gameboyu, zbierać kolekcjonerskie karty do gry Pokemon TCG z wizerunkami uroczych stworków, a plakietki z Pokemonami można było znaleźć nawet w chipsach.

W Japonii sporą popularnością cieszyła się też komiksowa manga Pokemon.

Oprócz gier i gadżetów do kolekcjonowania ważnym elementem hype’u na Pokekony była zawsze bajka, która zresztą jest emitowana do dziś. Okazuje się zresztą, że można sobie ją teraz w prosty sposób przypomnieć i oglądać online, chociaż… nie polecam tego.

Zderzenie wspomnień z dzieciństwa z rzeczywistością może być bolesne. Gry z serii Pokemon to do dzisiaj kanon cRPG na którym łamią sobie głowę matematycy, nowe Pokemon Go daje mnóstwo frajdy i wymaga ruszenia tyłka z domu, ale serial jest jednak kierowany przede wszystkim do dzieci. Oglądacie na własną odpowiedzialność!

Serial Pokemon - gdzie oglądać?

Pokemon to stary serial, który popularny był w naszym kraju już na początku obecnego tysiąclecia. Okazuje się, że można sobie go przypomnieć bez wyciągania ze strychu magnetowidu i kaset z nagranymi odcinkami. Serial Pokemon można obejrzeć dzięki serwisom VOD, aczkolwiek wymagana do tego będzie znajomość języka angielskiego.

Chociaż osobom zaznajomionym z tematem może to się wydawać oczywiste, to wiele osób może nie wiedzieć, że bajkę Pokemon można oglądać na stronie… Pokemon.com w zakładce Pokemon TV! Serial dostępny jest za darmo i można oglądać go z terenu Polski w przeglądarce. Są też aplikacje mobilne.

Serial pokemon

Jeśli zapragniecie obejrzeć je wszystkie to mam dla was złą wiadomość - serial jest nadal w emisji, a po dwóch dekadach macie do nadrobienia 17 sezonów i 923 odcinki trwające średnio 22 minuty. To przekłada się na… 14 dni, 1 godzinę i 20 minut siedzenia non stop przy ekranie.

Serial Pokemon w Netfliksie.

Kolejnym z serwisów, gdzie można obejrzeć bajkę Pokemon online jest Netflix. Jego przewagą nad stroną Pokemon TV jest możliwość uruchomienia na platformach Smart TV i konsolach podpiętych bezpośrednio do telewizora, ale wymaga opłacenia abonamentu.

W polskiej wersji dostępna jest przede wszystkim ta interesująca wieloletnich fanów najbardziej pierwsza część serii o podtytule Indigo League składająca się z 52 odcinków. Jeśli ktoś jest odważny, to może sobie przypomnieć początki przygód Asha i Pikachu właśnie tutaj.

serial-bajka-anime-pokemon-online-netflix

Oprócz pierwszego sezonu Pokemon można w ramach Netfliksa obejrzeć też serię XY oraz dwa filmy - Pokemon: Hoopa and the Clash of Ages oraz Pokemon the Movie: Diancie and the Cocoon of Destruction.

Jeśli znacie inne (legalne!) serwisy VOD, gdzie można zobaczyć anime Pokemon, to podrzućcie linki w komentarzach - a może da się gdzieś obejrzeć bajkę po polsku?

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst