Tech  / News

T-Mobile ma poważny problem. Klienci uciekają z sieci w zastraszającym tempie

286 interakcji
dołącz do dyskusji

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował właśnie raport opisujący przenośność numerów w pierwszej połowie bieżącego roku. Wynika z niego, że z sieci Play ucieka coraz więcej osób, co jest dużą niespodzianką. T-Mobile ma również powody do zmartwień.

Odkąd możliwe jest zachowanie starego numeru telefonu przy zmianie operatora, chętnie korzystamy z tej możliwości by móc zawsze korzystać z jak najlepszej oferty na rynku. W ostatnim półroczu swój numer do innej sieci przeniosło aż 785,5 tysiąca osób (choć technicznie liczone są karty SIM, a niewykluczone, że ktoś posiada ich kilka). Jednak nie tylko to jest ciekawe, ale również fakt, że ciesząca się dobrą opinią sieć Play traci coraz więcej klientów. Nadal zachowuje bilans dodatni na fantastycznym poziomie, ale porównując z poprzednimi okresami sytuacja wygląda nieco inaczej. Sieć z kwartału na kwartał traci coraz więcej numerów i zyskuje coraz mniej.

Na razie jednak to tylko ostrzeżenie od rynku, a nie konkretny problem z uwagi na końcowy bilans. Powodów do zmartwień nie mają też Orange i Polkomtel. Pierwsza z sieci odnotowała wzrost, druga spadek, ale obie utrzymują się na zdrowym poziomie. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku T-Mobile, który nadal traci numery w alarmującym tempie.

Czarnym koniem w zestawieniu okazał się Virgin Mobile. Biorąc pod uwagę, że to tak zwany wirtualny operator, przejęcie prawie 14 tys. numerów w bilansie końcowym należy uznać za zdecydowany sukces.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst