REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Złapałeś te Pokemony? Twoje konto może być warte kilkaset złotych lub dolarów

Trenerze pokemonów, jeśli w twoich zbiorach są takie stwory jak Vaporeon, Snorlax, Gyardos, Charizard lub Magmar, to twoje konto może być sporo warte. Zanim jednak je sprzedasz, przeczytaj, na co warto uważać, żeby sprzedaż konta nie oznaczała dla ciebie początku poważnych problemów.

20.07.2016
16:37
Co musisz wiedzieć, zanim sprzedasz lub kupisz konto Pokemon GO?
REKLAMA
REKLAMA

Wystarczy wejść na Allego, eBay lub do dowolnego innego miejsca w sieci, gdzie kwitnie handel, aby przekonać się, że wiele osób próbuje zarobić na fenomenie związanym grą Pokemon GO. Sklepy sprzedają koszulki, czapki, ale też masę gadżetów takich jak figurki, maskotki lub akcesoria do telefonów – dedykowane powerbanki lub obudowy z pokemonami. To jednak nie wszystko.

Część graczy postanowiła zarobić na szczęściu, które dopisało im w grze i sprawiło, że udało im się złapać rzadkie i mocne pokemony. Tacy gracze wystawiają na sprzedaż swoje konta, na których uzyskali dostęp do takich pokemonów jak Vaporeon, Charizard, czy Magmar.

Za ile można sprzedać konto Pokemon GO?

Na Allegro konto, na którym jest Magmar (CP 1112) wystawiono za 199,99 zł. Tyle samo przyjdzie nam zapłacić za inne konto z Charizardem. Najdroższe jest jednak konto, na którym użytkownik rozwinął trenera do 17 poziomu i zgromadził wiele rzadkich pokemonów, np. Vaporeona, Snorlaksa i Flareona. Za takie konto w grze Pokemon GO przyjdzie nam zapłacić 350 zł.

Również w zagranicznych serwisach z internetowymi ogłoszeniami znajdziemy sporo ofert, w których gracze sprzedają swoje konta. W serwisie CraigsList bez trudu znajdziemy konto z postacią na 24 poziomie i złapanymi 123 różnymi pokemonami (najmocniejsze to Vaporeon CP 1926, Exeggutor CP 1902 oraz Gyardos CP 1841). Za tak mocnego trenera w Pokemon GO przyjdzie nam zapłacić 600 dol.

Pojawia się też masa tańszych kont oraz nietypowe oferty polegające na tym, że to ktoś będzie grał za nas w Pokemon GO – jeździł po mieście, zbierał przedmioty z punktów pokestop i łapał wszystkie napotkane pokemony, w czasie gdy my będziemy np. siedzieć za biurkiem w pracy.

Co musisz wiedzieć, zanim sprzedasz konto Pokemon GO?

Gra w Pokemon GO wymaga założenia konta. Do wyboru są dwa typy kont – konto Pokemon Trainer Club lub konto Google. Jeśli korzystasz z pierwszego typu konta i chcesz je kupić lub sprzedać, to w zasadzie nie wiąże się to dla ciebie z większymi konsekwencjami.

Jeśli jednak masz konto Google, to musisz wiedzieć, że sprzedając dostęp do Pokemon GO i przekazując komuś login i hasło oddajesz mu również dostęp do tego konta Gmail, Dysku Google, Zdjęć Google itd. Czyli tracisz nie tylko dostęp do gry, ale również wszystkich wiadomości, dokumentów, zdjęć, filmów i innych prywatnych danych, które zgromadzone są na tym koncie Google.

Kupując konto Pokemon GO, które jest powiązane z kontem Google również należy uważać, bo może okazać się, że sprzedająca je osoba nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, że wraz z postacią w grze oddaje w cudze ręce dostęp do własnej poczty, dokumentów i zdjęć. Może zdarzyć się tak, że sprzedający przekaże kupującemu dostęp do konta, a po tym, jak zda sobie sprawę z konsekwencji, postanowi odzyskać konto, przez reset hasła lub inne kroki, które są do tego przewidziane.

Zanim zdecydujesz się na zakup lub sprzedanie konta w Pokemon GO musisz wiedzieć jeszcze jedno. Twórcy gry nie patrzą przychylnym okiem na handel kontami, a według regulaminu mogą zablokować konta, wobec których będą istniały przypuszczenia, że zostały sprzedane.

REKLAMA

Twórcy uważają, że korzystanie z cudzych kont jest formą oszustwa, tak samo jak posiadanie kilku kont oraz stosowanie oprogramowania, które fałszuje lokalizację urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA