REKLAMA

Kevin Turner zarobił miliardy dla Microsoftu, a teraz odchodzi z firmy

To była jedna z kluczowych postaci w firmie Microsoft. Kevin Turner był znakomitym dyrektorem operacyjnym, pracując dla Ballmera i Nadelli przez jedenaście lat. Czas na awans, ale poza firmą.

07.07.2016 13.12
Kevin Turner
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft traci swojego znakomitego dyrektora operacyjnego. Kevin Turner postanowił pchnąć swoją karierę i opuszcza swojego dotychczasowego pracodawcę. Od teraz będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Citadel Securities, odpowiadając wyłącznie przed zarządem i akcjonariuszami tej firmy.

REKLAMA

Turner był wyjątkowo zręcznym i sprawnym pracownikiem. Jak zauważa z nieukrywanym żalem sam Satya Nadella w swoim liście otwartym, to Turner jest odpowiedzialny za sukcesy działu sprzedaży firmy - wypełnienie go pracownikami „o nadzwyczajnym talencie” odpowiada za podwojenie przychodów firmy i jej bardzo wysokie noty w rankingu zadowolenia klientów.

Pod opieką Kevina Turnera było 50 tys. pracowników Microsoftu na całym świecie, w tym działy sprzedaży i marketingu. Na razie nie wiadomo kto zastąpi Tunera, jednak z uwagi na jego odejście zwiększono zakres odpowiedzialności kilkorgu dyrektorom.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA