REKLAMA

LG pokazało, że można zrobić kamerę sportową, która nie będzie kopią GoPro

Do sprzedaży trafia właśnie zapowiadana kamera sportowa LG Action Cam LTE. Pozwoli ona strumieniować na YouTube wideo na żywo nawet jeśli nie jesteś w zasięgu Wi-Fi.

20.07.2016 11.35
LG pokazało, że można zrobić kamerę sportową, która nie będzie kopią GoPro
REKLAMA
REKLAMA

Na rynku kamer sportowych coraz trudniej jest się wyróżnić. Konkurencja jest tak duża, że nie wystarczy zrobić sprzęt, który jest mały, lekki i wytrzymały, a przy tym potrafi nagrywać wideo dobrej jakości.

Pomysłów na bycie unikatowym jest sporo. Sony stosuje stabilizację obrazu, TomTom Bandit pozwala na automatyczną edycję nagrań, Olympus TG-Tracker nie wymaga żadnej obudowy podwodnej, Garmin Virb XE rejestruje prędkość i lokalizację, a cały zalew chińskich kamer wyróżnia się po prostu niską ceną.

LG Action Cam LTE ma swój sposób na bycie unikatową. Jest to możliwość strumieniowania wideo na żywo

LG-Action-Cam-2 class="wp-image-507277"

Kamera LG Action Cam LTE była zapowiadana już w maju, ale teraz zaczyna trafiać do sklepów, a przy tym poznaliśmy jej cenę. Wynosi ona 350 dol, co stawia sprzęt na średniej półce kamer sportowych. Co dostajemy w tej cenie?

Kamera ma w nazwie człon LTE. Jak można się domyślić, urządzenie może się połączyć z mobilnym internetem i strumieniować wideo poprzez sieć 4G lub 3G. Możliwy jest także streaming przez Wi-Fi. Wbudowana łączność uwalnia kamerę od potrzeby parowania jej ze smartfonem, aczkolwiek LG daje taką możliwość. Aplikacja do obsługi kamery będzie kompatybilna ze smartfonami z systemem Andorid w wersji minimum 5.0, a także z iPhone’ami z systemem iOS w wersji minimum 9.0.

Całkiem niezłe możliwości filmowe

LG-Action-Cam-3 class="wp-image-507278"

Matryca kamerki ma rozdzielczość 12 megapikseli i przekątną 1/2.3 cala, co przekłada się na wielkość piksela wynoszącą 1,55 mikrometra. Dostępne rozdzielczości nagrań to 4K w 30 kl./s, 1080p w 60 kl./s i 720p w 120 kl./s. Jakość wideo strumieniowanego na żywo to 720p w 30 kl./s.

Kamera działa w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 650 oraz 2 GB RAM. Nagrania są zapisywane na karcie microSD, która może mieć pojemność do 2 TB. Kamera waży jedynie 99 gramów.

LG-Action-Cam-4 class="wp-image-507279"

Obudowa kamery spełnia normę IP67, czyli jest odporna na pył i na zanurzenia do 1 metra, o ile nie będą dłuższe niż pół godziny. Jeśli chodzi o łączność, mamy wspomniane LTE, 3G, a także Wi-Fi w standardzie 802.11 b, g, n oraz Bluetooth 4.1. Kamera jest też wyposażona w odbiornik GPS. Nie zabrakło również akcelerometru i żyroskopu.

REKLAMA

Obudowa kamerki ma charakterystyczny kształt i znajdują się na niej tylko dwa przyciski. Niestety zabrakło ekranu, który mógłby informować o aktualnie używanym trybie.

LG Action Cam LTE na papierze prezentuje się bardzo dobrze, a cena nie wydaje się przesadzona. O rynkowym sukcesie zadecyduje - jak zwykle w takich przypadkach - jakość nagrań. LG swoim smartfonem G5 pokazało, że potrafi stworzyć sprzęt, który dobrze radzi sobie w zdjęciach i w filmach. Jeśli to doświadczenie zostało przełożone na nową kamerkę, efekty mogą być bardzo dobre.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA