Kup starter w Plus Internet na Kartę, a gratis otrzymasz... gogle wirtualnej rzeczywistości

Lokowanie produktu

Gogle VR to świetne zabawki, ale jak na razie pozostają ciągle w niszy. To się może zmienić dzięki nowej promocji Plusa, bo gogle zgodne z Google Cardboard będą dorzucane w gratisie do starterów JA+ Internet Na Kartę.

12.07.2016 14.04
JA+ Internet Na Kartę - starter prepaid z goglami VR w prezencie

Wirtualna rzeczywistość w tym roku wreszcie weszła pod strzechy. Do zapalonych graczy dotarły na wiosnę pierwsze zestawy sprzedażowe Oculus Rift i HTC Vive. Niestety, zakup takich gogli wiąże się z ogromnym wydatkiem, rzędu kilku tysięcy złotych, a kosztujące kilkaset euro gogle potrzebują w dodatku do działania bardzo mocnego komputera. Na szczęście zakup takiego akcesorium nie jest konieczny, by cieszyć się wirtualną rzeczywistością.

VR w zasięgu ręki.

Dynamicznie rozwija się mobilny segment wirtualnej rzeczywistości - można z niej korzystać nawet poza domem dzięki rozwoju sieci LTE. Swoje gogle wraz z ekosystemem usług oparte o urządzenia mobilne rozwija między innymi Samsung. Gear VR, bo tak nazywają się gogle do smartfonów Galaxy, też nie jest niestety tanim gadżetem, a w dodatku współpracuje wyłącznie ze smartfonami koreańskiej firmy. Na szczęście są inne sposoby na to, by zasmakować wirtualnych światów.

Już kilka lat temu Google zaprezentowało kartonowe gogle wyposażone w dwie soczewki. Ten prosty gadżet o nazwie Google Cardboard, który do wyświetlania treści wykorzystuje smartfon, to najprostszy sposób, by przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i np. oglądać filmy sferyczne. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak niewiele potrzeba by cieszyć się treściami w 360 stopniach.

Do tej pory Google Cardcoard był jednak, tylko i aż, zabawką dla geeków.

Kartonowe gogle można na dobrą sprawę wykonać samemu, ale ze względu na konieczność zdobycia i samodzielnego montażu soczewek mało kto się na to decyduje. Zakupem we własnym zakresie przygotowanego przez kogoś kawałka kartonu z soczewkami zainteresują się z kolei pasjonaci, którzy koniecznie chcą sprawdzić, jak w praktyce prezentuje się wirtualna rzeczywistość.

wizaualizacja okulary class="wp-image-506227"

Proste gogle VR mogą doczekać się jednak niedługo popularyzacji w Polsce dzięki nowej promocji sieci Plus. Operator postanowił dorzucać po jednym zestawie gogli wirtualnej rzeczywistości do sprzedawanych przez siebie kart SIM. Swój egzemplarz kartonowych gogli VR z dołączoną do nich instrukcją montażu dostaną klienci, którzy zdecydują się na specjalne startery JA+ Internet Na Kartę.

Wirtualna rzeczywistość - z czym to się je?

Wirtualna rzeczywistość to obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej i multimedialne kreowanie komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Często określana jest jako I³: Interaction (interakcja) + Immersion (zagłębienie)+ Imagination (wyobraźnia).

Gogle wirtualnej rzeczywistości (ang. Virtual Reality, VR) wyświetlają przed oczami użytkownika cyfrowo generowany obraz. W przypadku kartonowego gadżetu od sieci Plus obraz dla obu oczu generuje smartfon, a specjalne soczewki go odpowiednio załamują. Dzięki temu po przyłożeniu twarzy do gogli ma się wrażenia patrzenia na zupełnie inny, cyfrowo generowany świat.

Oprogramowanie współczesnych smartfonów jest w stanie śledzić ruch głowy użytkownika.

Dzięki temu poruszając głową ma się wrażenie rozglądania po takim cyfrowym świecie. Dzięki temu można grać w proste i sugestywne gry lub oglądać materiały zarejestrowane w 180 lub 360 stopniach - czyli np. zdjęcia i filmy sferyczne. Na osobach, które nie miały wcześniej gogli VR na głowie, z pewnością zrobi to spore wrażenie.

Ja+ Internet na kartę class="wp-image-506229"

Do skorzystania z kartonowych gogli udostępnianych przez Plusa wystarczy smartfon o przekątnej do 5 cali i jedna z wielu aplikacji mobilnych dostępnych w sklepach Google Play na Androida i App Store do iPhone’a. Sferyczne wideo wspiera także należący do Google’a serwis YouTube - od niedawna nie tylko na smartfonach z Androidem, ale także w wersji do iPhone’a.

Gogle od Plusa są naprawdę niewielkie i bez problemu można zabrać je ze sobą w plecak.

Cyfrowy świat w grach może być generowany bezpośrednio z aplikacji pobranej na smartfon, a materiały wideo można strumieniować bezpośrednio z serwera. Takie programy mogą mieć jednak całkiem duże rozmiary, a wideo wymaga dużej przepustowości łącza, dlatego warto wyposażyć się w internet mobilny LTE i duża paczkę danych.

Mobilny internet LTE pozwoli szybko pobierać poza domem aplikacje wykorzystujące wirtualną rzeczywistość, a dzięki wysokiej przepustowości łącza będzie można bez problemu strumieniować na urządzenie mobilne sferyczne materiały wideo zgodne z Google Cardboard i oglądać je w goglach VR bez konieczności łączenia się z siecią Wi-Fi.

Ja+ Internet na kartę class="wp-image-506228"

Jaka jest cena internetu w starterze JA+ Internet Na Kartę z goglami VR?

Osoby, które zdecydują się na zakup startera sieci Plus z goglami VR, mogą zyskać nawet 15 GB internetu mobilnego w promocji. Dla klientów, którzy zakupią kartę SIM w cenie 15 zł, przewidziany został pakiet 3 GB na start. Wystarczy jednak doładować telefon za przynajmniej 20 zł, a na koncie użytkownika pojawi się dodatkowe 12 GB transferu - czyli łącznie 15 GB.

Sieć przygotowała zresztą dodatkowe bonusy dla osób, które potrzebują jeszcze większego pakietu internetu. Po doładowaniu za 100 zł można uzyskać bonus w wysokości nawet 36 GB. Z kolei doładowanie za 150 zł da nie tylko paczkę internetu o wielkości 36 GB, ale także rok ważności konta na wykorzystanie przyznanego bonusu transferu danych.

Dodatkową opcją w starterach JA+ Internet Na Kartę jest Nocny Transfer, czyli jeszcze większy pakiet do wykorzystania w godzinach pomiędzy 1:00 a 8:00. Koszt usługi to 10 zł za 30 dni. W ramach tej promocji użytkownicy mogą wykorzystać dodatkowe 200 GB każdego miesiąca i oszczędzać tym samym podczas pobierania danych w nocy transfer z głównego pakietu.

Z początku specjalne startery z goglami VR dostępne będą w Punktach Sprzedaży sieci Plus, ale niedługo trafią do innych miejsc, w tym np. do kiosków, stacji benzynowych i sklepów z akcesoriami GSM na terenie całego kraju.

Lokowanie produktu
Najnowsze