Gry  / News

Tylko teraz wszystkie części Infinity Blade - najlepszej gry na iPhone'a - za darmo

Infinity Blade to najbardziej spektakularna seria gier na iPhone’a. Posiadać smartfon Apple’a, a nie grać w Infinity Blade, to grzech każdego mobilnego gracza. Grzech łatwy do naprawienia, ponieważ tylko dzisiaj wszystkie odsłony gry można pobrać całkowicie za darmo!

Wyjątkowa promocja potrwa tylko jeden dzień, zaczynając oraz kończąc się 4 lipca. To amerykańskie święto niepodległości i właśnie z tego powodu wszystkie trzy aplikacje możecie pobrać zupełnie za darmo z iTunes App Store:

Pobrać z kolei warto, ponieważ każda odsłona Infinity Blade to wydatek rzędu 5 - 7 dolarów. To naprawdę wielkie, powalające wizualnie produkcje, z masą dodatków i rozszerzeń, które bez dwóch zdań są warte swojej ceny.

Infinity Blade - ale o co chodzi?

Oryginalne Infinity Blade było pierwszą grą, która wprowadziła do środowiska iPhone’a silnik Unreal Engine 3. Wydany pod koniec 2010 roku tytuł powalał warstwą graficzną, a także oferował prosty, przyjemny patent na rozgrywkę.

Infinity Blade z powodzeniem można nazwać „grą szermierską”. Gracz nie posiada pełnej kontroli nad prowadzonym awatarem, ale odpowiada za jego ruchy podczas walki. Parując, blokując i atakując, zadaniem posiadacza iPhone’a jest pokonanie stojącego naprzeciw oponenta, w pojedynkach jeden na jednego.

Pierwsze Infinity Blade okazało się gigantycznym hitem. Swojego czasu była to najszybciej zarabiająca gra w iTunes App Store, generując półtora miliona dolarów w zaledwie cztery dni od premiery. Produkcja okazała się tak wielkim hitem, że doczekała się aż czterech darmowych rozszerzeń. Później przyszło Infinity Blade II.

Wydana w 2011 roku kontynuacja była ładniejsza, większa i lepsza pod każdym względem. Produkcja została poszerzona o alternatywne drogi co celu oraz różne zakończenia. Nowością była również eksploracja otoczenia oraz walka podzielona na lekkie i ciężkie narzędzia zniszczenia. Tytuł dostał maksymalne noty wielu krytyków, będąc uznawany za „wzorową kontynuację”.

Finał trylogii - Infinity Blade III - ukazał się dopiero pod koniec 2013 roku. Poza jeszcze bardziej rozbudowaną mechaniką, piękniejszą grafiką i większym światem, gracze tym razem dostali również niesamowitą historię. Infinity Blade III to narracyjna perełka, ściśle powiązana z książkami opowiadającymi o wydarzeniach w tym samym uniwersum.

Chair Entertainment - chcemy więcej!

Odpowiadające za serię Infinity Blade Chair Entertainment od początku deklarowało, że ich flagowe dzieło skończy się wraz z trzecią odsłoną. Kupione w 2008 przez Epic Games studio zasłynęło grą Shadow Complex wydaną na platformie Xbox Live Arcade. Później producenci na stałe związali się z iPhonem.

Aktualnie Chair Entertainment pracuje nad tytułem Spyjinx. Studio współtworzy tę produkcję z samym J. J. Ambramsem, reżyserem nowego Star Treka oraz Gwiezdnych wojen. Zapowiada się bardzo ambitnie. Spyjinx ma być połączeniem produkcji cRPG, strategii oraz sandboksa w stylu Minecrafta. Teraz najlepsze - całość ma spajać Unreal Engine 4. Również na smartfonach!

Nie mogę się doczekać, aby położyć ręce na nadchodzącym Spyjinx. Do tego czasu warto wrócić do serii Infinity Blade, poszerzonej o mnóstwo dodatków i aktualizacji. Tylko pamiętajcie - promocja na darmowe gry Chair Entertainment potrwa tylko do końca 4 lipca 2016 roku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst