REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Od teraz Google Play pozwala dzielić się zakupami z całą rodziną

Sklep Google Play wprowadza właśnie ogromną nowość w zasadach funkcjonowania. Od teraz zakupionymi aplikacjami, książkami, czy filmami będzie można dzielić się z rodziną. Niestety, nie dla nas kwitnie ten ananas.

27.07.2016
20:26
Najpopularniejsze aplikacje na Androida w 2016 roku. Google podaje pełne zestawienie Google play
REKLAMA
REKLAMA

Google poinformował o kapitalnej nowości w sklepie Play. Właśnie trafia do niego Biblioteka Rodzinna (Family Library), czyli nowe miejsce do współdzielenia zakupionych aplikacji, gier, książek, filmów i seriali. Wszystkie te cyfrowe dobra mogą być współdzielone między aż sześcioro członków rodziny.

Przykładowo, kiedy kupię w sklepie nową grę mobilną, będzie mogła w nią zagrać także moja żona. To ogromna zmiana. Obecnie wszystkie zakupy w Google Play są przypisywane do jednego konta Google i są dostępne na różnych urządzeniach, które mam podpięte do mojego konta. Teraz zakupy będzie można współdzielić między sześć różnych kont.

GoogleFamily-Library class="wp-image-508660"

Opcja dodania zakupu do biblioteki Family Library nie będzie możliwa dla wszystkich aplikacji. Na razie nie wiemy, jaki procent aplikacji, filmów i książek będzie dostępny w opcji rodzinnej.

Google wprowadza przejrzyste zasady

Jeżeli aktywujemy opcję Family Library, wszyscy dodani członkowie rodziny będą mogli korzystać z karty płatniczej przypisanej do konta. Każda osoba będzie mogła korzystać także z własnej karty, którą ma podpiętą do swojego konta Google. Współdzielenie karty płatniczej może być dobrym sposobem do walki z ewentualnymi nadużyciami, czyli udostępnianiem zakupów znajomym lub przypadkowym osobom.

Google pomyślał też o zabezpieczeniu karty przed nieprzemyślanymi zakupami. Przykładowo, możemy wymusić opcje autoryzacji zakupów dokonanych przez dzieci. Dodatkowo możemy wybrać, czy zakupy mają być dopisane do współdzielonej biblioteki, czy mają być zachowane tylko dla nas.

Niestety znów jesteśmy traktowani jako klienci drugiej kategorii

Google Family Library trafić do pierwszych użytkowników już dziś i będzie sukcesywnie wdrażane w ciągu nadchodzących dni. Niestety usługa początkowo trafi tylko do wybranych krajów, do których niestety nie należy Polska. Z Family Library skorzystają klienci z Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, Kanady, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii i oczywiście Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

Mam nadzieję, że na nowość nie będziemy musieli czekać długo, ale Google nie rozpieszcza nas planami rodzinnymi. Subskrypcja rodzinna Muzyki Google Play również nie jest dostępna w Polsce, a szkoda.

Pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że Google zmieni zdanie i wprowadzi usługi rodzinne także do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA