REKLAMA

Poznaj GDrive.NET, czyli wygodny Dysk Google na Windows 10

Posiadacze urządzeń z Windows 10 mają dość ograniczone możliwości korzystania z Dysku Google. Albo integracja z Eksploratorem plików, albo korzystanie z wersji webowej. Na szczęście jest jeszcze trzecie wyjście.

20.07.2016 17.20
GDrive.NET, czyli wygodny Dysk Google na Windows 10
REKLAMA
REKLAMA

Zazwyczaj nie korzystam z tak zwanych zamienników, a więc nieoficjalnych klientów danej usługi. Z bardzo wielu różnych przyczyn. Tym razem jednak jest inaczej. GDrive.NET jest bowiem na tyle dobrą aplikacją, że trudno na nią nie zwrócić uwagi. Co więcej, niewiele jej brakuje nawet do oficjalnych klientów konkurencyjnych usług, takich jak OneDrive czy Dropbox.

GDrive.NET likwiduje bowiem problem braku porządnej aplikacji klienckiej Dysku Google dla Windows. Jedyne, co Google oferuje użytkownikom Windows, to klient zapewniający integrację Dysku Google z Eksploratorem plików lub aplikacja webowa. Jednak nie wszystkie urządzenia tymże Eksploratorem dysponują (patrz telefony i małe tablety), a na dodatek nie zawsze chcemy synchronizować wszystkie dane do pamięci lokalnej.

GDrive.NET class="wp-image-507420"

Aplikacja w swojej darmowej wersji wyświetla reklamy (niewielki banner na dole interfejsu), ale w zasadzie już w tej formie oferuje wszystko to, co powinna. A więc wygodny i czytelny interfejs do zarządzania naszymi plikami i folderami. Oferuje wiele widoków, jest przyjaźnie nastawiona do obsługi kursora i palca. Na tym jednak nie koniec.

GDrive.NET to aplikacja wysokiej jakości

Jej twórca najwyraźniej pilnie studiuje wszelkie zmiany, jakie Google wprowadza do API usługi oraz Microsoft do platformy UWP. Aplikacja oferuje filtr pozwalający na podgląd plików graficznych, pamięta ostatnio przeglądane przez nas pliki czy oznaczone gwiazdką, potrafi nawet otworzyć pliki Dokumentów Google w lokalnej aplikacji (na przykład arkusze w Excelu czy pliki tekstowe w Wordzie), choć może też otwierać je w przeglądarce. W wersji płatnej obsługuje też logowanie z wielu Kont Google i automatyczne wysyłanie wykonanych na aktualnym urządzeniu zdjęć do Dysku Google.

GDrive.NET class="wp-image-507421"

Nie brakuje też funkcji, które są specyficzne dla platformy Microsoftu, a więc dla Windows 10. Możemy, na przykład, wprowadzić dwuetapowe uwierzytelnianie użytkownika, w którym jednym z etapów będzie weryfikacja po Windows Hello. Nawet systemowa funkcja „udostępnianie” jest obsługiwana, dzięki czemu przeglądając w zupełnie innej aplikacji daną treść możemy błyskawicznie ją wysłać na Dysk Google za pośrednictwem GDrive.NET.

REKLAMA
GDrive.NET class="wp-image-507422"

GDrive.NET jest dostępny za darmo, a z poziomu samej aplikacji możemy poprzez Konto Microsoft dokupić funkcje płatne (koszt: 8,50 zł). Jeżeli jesteś użytkownikiem Dysku Google, zdecydowanie warto. To jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy, klientów tej usługi. A jakby tego było mało, stworzył go młody, polski programista

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA