REKLAMA

W każdej chwili tysiące osób nadaje "na żywo" na Facebooku. Teraz zobaczysz je wszystkie

Mapa z wideo na żywo od Facebooka jest dostępna dla kolejnych Polaków. Teraz można oglądać co robi 1,7 mld ludzi na świecie.

02.07.2016 18.08
Zobacz mapę ze wszystkimi transmisjami na żywo na Facebooku
REKLAMA
REKLAMA

Facebook udostępnił kolejnym użytkownikom w Polsce dostęp do tzw. Live Map, czyli strony z wszystkim transmisjami na żywo, które dzieją się na całym świecie.

Funkcja streamowania na żywo pojawiła się na Facebooku w lutym i od tego czasu stopniowo była udostępniana kolejnym użytkownikom – najpierw iOS-a, a potem Androida.

Oglądaj wszystko, co dzieje się na świecie. Na żywo.

Na mapie widzimy transmisje na żywo na całym świecie, które symbolizowane są przez niebieskie kropki. Po najechaniu na którąś z nich widzimy miniaturkę nagrania i linie biegnące do widzów. Kliknięcie otwiera transmisję na pełnym ekranie.

Z lewej strony mamy zaś proponowane nagrania, które ułożone są w kolejności od najpopularniejszego zarówno wśród Stron, jak i osób prywatnych.

facebook live video2 class="wp-image-504456"

Voyerystyczny raj

Mapa wygląda niesamowicie. W jednej chwili można oglądać wręczanie dyplomów w Pakistanie, w drugiej Q&A znanej osoby w Singapurze, a w trzeciej budzących się Amerykanów. Oczyma wyobraźni widzę już komentarze o życiu codziennością innych ludzi, ale przecież takim nieedytowanym, spontanicznym wideo można najdokładniej odkrywać jak żyje się w innych miejscach na świecie i śledzić swoich idoli.

facebook live video map class="wp-image-504458"
REKLAMA

Mapa daje też ogląd stanu technologii bezprzewodowego przesyłania wideo na świecie. Bardzo dużo transmisji pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, Europy i USA. Choć to tylko przybliżenie, to Afryka jest bardzo niedoreprezentowanym kontynentem.

Co ciekawe, bardzo mało jest też transmisji z Polski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA