Social media  / Artykuł

W każdej chwili tysiące osób nadaje "na żywo" na Facebooku. Teraz zobaczysz je wszystkie

Picture of the author

Mapa z wideo na żywo od Facebooka jest dostępna dla kolejnych Polaków. Teraz można oglądać co robi 1,7 mld ludzi na świecie.

Facebook udostępnił kolejnym użytkownikom w Polsce dostęp do tzw. Live Map, czyli strony z wszystkim transmisjami na żywo, które dzieją się na całym świecie.

Funkcja streamowania na żywo pojawiła się na Facebooku w lutym i od tego czasu stopniowo była udostępniana kolejnym użytkownikom – najpierw iOS-a, a potem Androida.

Oglądaj wszystko, co dzieje się na świecie. Na żywo.

Na mapie widzimy transmisje na żywo na całym świecie, które symbolizowane są przez niebieskie kropki. Po najechaniu na którąś z nich widzimy miniaturkę nagrania i linie biegnące do widzów. Kliknięcie otwiera transmisję na pełnym ekranie.

Z lewej strony mamy zaś proponowane nagrania, które ułożone są w kolejności od najpopularniejszego zarówno wśród Stron, jak i osób prywatnych.

Voyerystyczny raj

Mapa wygląda niesamowicie. W jednej chwili można oglądać wręczanie dyplomów w Pakistanie, w drugiej Q&A znanej osoby w Singapurze, a w trzeciej budzących się Amerykanów. Oczyma wyobraźni widzę już komentarze o życiu codziennością innych ludzi, ale przecież takim nieedytowanym, spontanicznym wideo można najdokładniej odkrywać jak żyje się w innych miejscach na świecie i śledzić swoich idoli.

Mapa daje też ogląd stanu technologii bezprzewodowego przesyłania wideo na świecie. Bardzo dużo transmisji pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, Europy i USA. Choć to tylko przybliżenie, to Afryka jest bardzo niedoreprezentowanym kontynentem.

Co ciekawe, bardzo mało jest też transmisji z Polski.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst