REKLAMA

Odkryj wirtualną rzeczywistość w Warszawie. Już za miesiąc rusza DiscoVR

Wirtualna rzeczywistość jest już w zasięgu ręki co zamożniejszych konsumentów, ale niestety ceny zestawów VR są jeszcze zaporowe. DiscoVR to z kolei miejsce, gdzie można przetestować gogle w praktyce i bawić się wspólnie ze znajomymi.

08.07.2016 17.28
DiscoVR
REKLAMA
REKLAMA

Knajpy dla graczy stają się w Polsce coraz popularniejsze. Entuzjaści gier wideo mogą spotykać się w takich miejscach jak Padbar, Level UP czy Cybermachina, gdzie nazwy drinków wywołują uśmiech na twarzy każdego geeka, a specjalne stanowiska pozwalają pograć samemu lub wspólnie ze znajomymi.

DiscoVR to kolejny poziom zabawy.

Gdy tylko po raz pierwszy wziąłem udział w rozgrywce multiplayer z wykorzystaniem gogli VR pierwsze co przyszło mi do głowy to myśl, że czekam na renesans salonów gier. Od czasu do czasu chętnie ze znajomymi przeszedłbym się do miejsca, gdzie wspólnie moglibyśmy przenieść się do wirtualnej rzeczywistości.

Start DiscoVR w Warszawie w zaledwie kilka miesięcy po premierze HTC Vive i Oculus Rift, a jeszcze przed wypuszczeniem na rynek PlayStation VR przez Sony, miło mnie zaskoczył. Jestem przekonany, że ten przybytek, który jest duchowym spadkobiercą salonów gier arcade, nie raz i nie dwa odwiedzę.

Gdzie i kiedy startuje DiscoVR?

Nowe centrum wirtualnej rozrywki, bo tak o swojej placówce mówią twórcy, wystartuje w pierwszej połowie sierpnia przy ul. Garażowej 4 w Warszawie. Twórcy DiscoVR informują, że trwają teraz “otwarte i darmowe testy”, które potrwają do niedzieli 10 lipca. Obiekt ma powierzchnię aż 500 metrów kwadratowych.

Nazwa obiektu z początku kojarzy się z dyskoteką, ale jeśli się jej przyjrzeć to przypomina angielskie słówko discover. W ramach DiscoVR można odkryć takie sprzęty jak HTC Vive, Oculus Rift i Samsung Gear. Nie zdziwię się, jeśli po premierze PlayStation VR pojawią się tam również gogle Sony.

DiscoVR to nie tylko wirtualna rzeczywistość.

Osoby odpowiedzialne za DiscoVR zachęcają do odwiedzenia swojego obiektu strefą e-sportu z transmisjami rozgrywek, a w przyszłości twórcy chcą organizować własne turnieje np. w CS:GO. Dla fanów retro przygotowano nawet automaty arcade z lat 90-tych.

REKLAMA

DiscoVR ma być największym centrum rozrywki wirtualnej rzeczywistości w Europie. Gogle HTC Vive i Oculus Rift pozwolą graczom zagrać w trybie singleplayer i multiplayer. Strefa z goglami Samsung Gear VR będzie tzw. kinem VR. Pozwoli to oglądać filmy oraz… transmisje sportowych, w tym nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Pomysłodawcą DiscoVR jest Bogumił Jankiewicz, czyli założyciel sieci knajp Bobby Burger. Na miejscu będzie można też przekąsić, a w lokalu będzie można się napić alkoholu. Nie wiem jak wy, ale ja już dałem znać o tym miejscu grupie najbliższych znajomych i z chęcią tam po oficjalnym otwarciu zajrzę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA