REKLAMA

Uwaga, w ten weekend kilka polskich banków przestanie działać

Klienci kilku z polskich banków mogą być w ten weekend bardzo niezadowoleni. PKO Bank Polski, Inteligo i ING Bank Śląski zapowiedziały prace konserwacyjne, które utrudnią klientom dostęp do ich rachunków.

22.07.2016 15.33
Bank nie działa
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio klienci polskich banków i operatorów telefonii komórkowej padają jeden po drugim ofiarami awarii i tracą dostęp do usług telekomunikacyjnych i środków na swoich rachunkach.

Nieco mniej problematyczne, bo spodziewane, są planowane prace serwisowe.

Jak podaje bankier.pl w najbliższy weekend klienci PKO Bank Polski, Inteligo i ING Bank Śląski będą mieli ograniczony dostęp do swoich kont bankowości online. Zapowiedziano przerwę w świadczeniu usług w tych bankach.

Klienci, którzy na weekend planowali wydatki lub chcieli wykonywać jakieś aktywności w swoim koncie bankowości online, powinni zmienić plany. Systemy PKO Bank Polskiego, Inteligo i ING Bank Śląskiego powinny działać normalnie dopiero w poniedziałek.

Przerwa modernizacyjna w PKO Bank Polski i Inteligo

Ze względu na modernizację systemów teleinformatycznych klienci tych PKO Bank Polski przez weekend nie będą mieli dostępu do aplikacji IKO. Przez weekend nie będą też działać płatności internetowe Płacę z IKO i Płacę z iPKO. Nie będzie działał też Blik. Dostęp do systemu transakcyjnego będzie ograniczony, a podobne ograniczenia dotkną Inteligo.

W ramach prac konserwacyjnych w PKO Banku Polskim, klienci nie będą mogli korzystać z aplikacji IKO oraz płatności internetowych w ramach usługi „Płacę z IKO”. Zostanie także ograniczony dostęp do systemu transakcyjnego. Ta sama przerwa będzie obowiązywać także klientów Inteligo. Pierwsza przerwa potrwa od piątku 22 lipca (23:00) do soboty 23 lipca (6:00).

Druga przerwa zaplanowana została na niedzielę 24 lipca w godzinach od 2:00 do 10:00. Na ten czas wyłączony zostanie serwis internetowy i telefoniczny iPKO oraz iPKO Biznes. Nie będą też działały płatności Płacę z IKO i Płacę z iPKO. Ma być możliwa wypłata gotówki z bankomatów, ale problemy mogą sprawiać karty kredytowe i obciążeniowe. Karty debetowe PKO Express mają działać normalnie.

ING Bank Śląski również zaplanował przerwę.

REKLAMA

Przerwa w świadczeniu usług zaplanowana została między godziną 00:00 a 5:00 w niedzielę 24 lipca. W podanym terminie serwis online Moje ING i ING Business będzie niedostępny - podobnie jak aplikacje mobilne banku. Bankomaty i wpłatomaty własne ING Banku Śląskiego także nie będą działać.

Zapowiedziano też przerwę w możliwości wykonywania przelewów z kart kredytowych, a możliwe są problemy z transakcjami bezgotówkowymi z użyciem tych kart. Prace serwisowe będą skutkowały też brakiem możliwości korzystania z płatności mobilnych, BLIK-a i przelewów Express Elixir.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA