REKLAMA

[AKTUALIZACJA] Wielka awaria Orange usunięta. Masz nadal problem? Operator radzi, co robić

Chciałem zadzwonić do rzecznika prasowego Orange i spytać, czy rzeczywiście jest awaria w Orange, ale nie mogłem się połączyć, bo rzecznik Orange jest w Orange, a Orange nie działa. Brzmi głupio, ale zdarzyło się naprawdę.

08.07.2016 15.40
Awaria Orange w całej Polsce? Nie działają telefony i internet
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja: 8 lipca 2016 r. wpis został zaktualizowany. Nowe informacje są na końcu publikacji.

Czytelnicy Spider’s Web zgłaszają nam, że Orange nie działa i sugerują, że problemy są w całej Polsce. O tym, że awaria rzeczywiście istnieje przekonaliśmy się na własnej skórze, bo dotknęła też jednego z naszych blogerów. Osób, odciętych od internetu i telefonu, oczywiście jest więcej, a żeby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić Facebooka Orange.

Orange awaria 2016: taki komunikat widzą klienci Orange, u których sieć nie działa poprawnie class="wp-image-505454"
Orange awaria 2016: taki komunikat widzą klienci Orange, u których sieć nie działa poprawnie

Warszawa, Kraków, Poznań, Gdynia i Wrocław – w tych i wielu innych miastach Polski występują obecnie problemy z siecią Orange. Użytkownicy skarżą się, że nie działa internet, ale nie można również dzwonić i wysyłać SMS-ów. Niektórzy zgłaszają całkowity brak zasięgu.

Orange - awaria telefonu i internetu

Na Facebooku Orange pojawiły się pierwsze oficjalne odpowiedzi na reklamacje klientów. Sieć przeprasza za utrudnienia i informuje, że trwają już prace naprawcze.

Orange nie działa awaria nie da sie polaczyc nie ma internetu class="wp-image-505442"

Zaś Wojtek Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, z którym udało nam się skontaktować przez Facebooka, bo jego komórka nie działa, oficjalnie potwierdził, że „są utrudnienia w połączeniach głosowych i mobilnej transmisji danych”.

Wiemy też, że sieć sprawdza dokładnie przyczyny awarii oraz próbuje oszacować jej zasięg.

Aktualizacja #1: Orange przeprasza klientów

Na Twitterze sieć Orange za pomocą konta Orange Polska oraz konta Wojtka Jabczyńskiego, rzecznika prasowego, przeprosiła klientów za zaistniałem problemy.

Spider's Web pozostaje w kontakcie z przedstawicielami Orange Polska i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przekazać naszym czytelnikom i klientom Orange nowe informacje.

Aktualizacja #2: Wielka awaria Orange usunięta. Masz nadal problem? Operator radzi, co robić

Na Facebooku Orange Polska pojawił się wpis:

W komentarzach pod tym wpisem pojawiła się dodatkowa informacja:

Niektórzy użytkownicy zgłaszają jednak, że u nich problemy nadal występują, a wskazane przez operatora rozwiązanie nie działa.

W takich sytuacjach zalecamy indywidualny kontakt z operatorem, w celu przekazania dokładnych informacji o typie problemów oraz danych abonenckich, które pomogą w rozwiązaniu problemów.

Aktualizacja #3: Orange ma coś na otarcie łez po wielkiej awarii - dwa dni internetu mobilnego za darmo!

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA