REKLAMA

[AKTUALIZACJA] Android N to od teraz... Android Nougat!

Stało się! Google podał nazwę nowej wersji Androida, która do tej pory ukrywała się pod literką N. Android Nougat stał się faktem, a w wyborze nazwy pomogli użytkownicy.

01.07.2016 19.55
Android 7.0 Nougat
REKLAMA
REKLAMA

*Na końcu wpisu znajduje się aktualizacja z dnia 01.07.2016

Przy wyborze nazwy dla nowej wersji Androida Google zwrócił się o pomoc do użytkowników. Żartownisie uważali, że Andoid N powinien się nazywać „No Updates” lub „Nieaktualny” albo „Nigdy go nie zobaczysz”.

Kilkadziesiąt minut temu Gogole zapowiedział na Twitterze, że jeszcze dzisiaj poznamy nazwę Andoida N i znowu wróciły spekulacje. Niektórzy uważali, że nowa wersja będzie Nutellą, a Google, podobnie jak w przypadku KitKata, ugra współpracę z producentem słodyczy. Tak się jednak nie stało.

Na nic zdały się też wróżby Spider’s Webu, bo na Twitterze uważaliśmy, że nowy Android powinien nazywać się Nawałka – na część trenera, który dziś wieczorem poprowadzi polską reprezentację do zwycięstwa w meczu z Portugalią.

Google miał jednak inne plany i ogłosił, że Android N to od teraz Android Nougat (czyli po polsku Nugat – rodzaj deseru na bazie orzechów i słodkiej masy).

REKLAMA

Nazwę już znamy. Teraz nic tylko patrzeć, jak Android Nougat zdobywa udziały w rynku i na margines spycha starsze wersje Androida! Oh… wait.

AKTUALIZACJA: To już oficjalne. Android Nougat to Android 7.0, czyli kolejna, duża dystrybucja systemu, a nie tylko dodatek po kropce. Kto by pomyślał...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA