REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi Band 2 już oficjalnie. To będzie hit

Chińczycy właśnie zaprezentowali swoją najnowszą opaskę Xiaomi Mi Band 2. Urządzenie to różni się od poprzedników przede wszystkim wbudowanym wyświetlaczem OLED.

02.06.2016
11:15
Xiaomi Mi Band 2 już oficjalnie. To będzie hit
REKLAMA
167 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Xiaomi Mi Band 2, tak jak poprzednicy, cechuje się wyjątkowo niską ceną, która wynosi 149 yuanów, czyli około 22 dol. Oznacza to, że urządzenie to będzie można zamówić z Chin za nieco ponad 100 złotych. Koszt ten jest zauważalnie wyższy niż w przypadku poprzednich opasek Xiaomi, ale nadal jest na tyle niski, by kupić ten gadżet bez dłuższego zastanawiania się.

Największą zmianą w Xiaomi Mi Band 2 jest wprowadzenie 0,42-calowego wyświetlacza OLED.

Jest on pokryty warstwą chroniącą przed odciskami palców. Można na nim zobaczyć godzinę, liczbę wykonanych kroków, pokonany dystans oraz aktualny puls. Ekran może być przez większość czasu wyłączony i pokazywać niezbędne informacje dopiero po podniesieniu nadgarstka.

Podejrzewam, że na korzystanie z tej funkcji zdecyduje się wiele osób. W końcu w podobny sposób sprawdzano przebyty dystans na poprzedniej wersji opaski, tylko tam dane odczytywano z trzech LED-ów. Dodatkowo wyłączony ekran wydłuży czas pracy urządzenia.

mi band 2 2 class="wp-image-499353"

Kolejnym wyróżniającym się elementem jest znajdujący się pod ekranem przycisk. Należy spodziewać się, że służy on do przełączania się między konkretnymi danymi. To bardzo przydatna funkcja, która znacznie zwiększa możliwości Xiaomi Mi Band 2. W przypadku poprzedniej wersji opaski sterowanie nią i odczytywanie większości informacji było możliwe tylko z poziomu smartfonu. Brak zbędnych elementów zminimalizował koszt urządzenia, ale korzystanie z niego w ten sposób było nie do końca wygodne.

Xiaomi chwali się też, że poprawiony został algorytm pedometru, dzięki czemu opaska będzie o wiele dokładniej zliczać kroki. Lepiej ma też działać śledzenie snu i mierzenie pulsu. Poza tym opaska spełnia normę IP67 i jest odporna na kurz i zamoczenie. Oznacza to, że pomimo poprawienia funkcjonalności i dodania nowych funkcji nie cechuje się mniejszą wytrzymałością, a to bardzo dobra informacja.

Xiaomi Mi Band 2 waży zaledwie 7 g, wspiera łączność Bluetooth 4.0 LE i ma akumulator o pojemności 70 mAh, który powinien wystarczyć na 20 dni czuwania. Oznacza to, że nowa opaska będzie działać znacznie krócej od poprzednika, którego trzeba było ładować co niecałe dwa miesiące.

mi band 2 class="wp-image-499351"

Xiaomi Mi Band 2 prawdopodobnie nie będzie kompatybilny z opaskami do poprzednich Mi Bandów.

REKLAMA

Producent bowiem twierdzi, że poprawiono też ten element. Jest on bardziej przyjazny skórze. Dodatkowo opaska nie będzie spadać z ręki tak łatwo, jak w przypadku poprzednich wersji.

Nowy Mi Band trafi do Chin już niebawem, 7 czerwca. Nie wiadomo, kiedy nowe opaski Xiaomi trafią do innych części świata, ale zapewne stanie się to w przeciągu miesiąca lub dwóch od premiery w Azji. I mimo że jeszcze przez długi czas nie będę miał tego produktu w rękach, już wiem, że stanie się on sprzedażowym hitem. Połączenie jakości, renomy i niskiej ceny oferowane przez Xiaomi sprzedaje się absolutnie zawsze i nie inaczej będzie w tym przypadku. Zobaczycie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA