REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Duża aktualizacja Xbox One lada moment. Czego się spodziewać?

Letnia aktualizacja systemu Windows 10 trafi również na konsole Xbox One. I jak ogłosił Microsoft, lada moment trafi ona do kanału publicznych beta-testów. Co nowego? To dość specyficzna edycja Windowsa, więc nie jest to do końca jasne.

04.06.2016
10:06
Xbox One Anniversary Update – co nowego?
REKLAMA
116 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Xbox One porzucił oparte o Windows 8, skrojone na miarę oprogramowanie i zamiast tego konsola pracuje na… tak, dokładnie, na Windows 10 dla komputerów salonowych (choć na razie tylko jeden produkt, a więc Xbox One, tę dystrybucję Windows 10 wykorzystuje). To między innymi oznacza, że cykl aktualizacyjny jest mniej więcej zgrany z innymi wersjami systemu Microsoftu. A to z kolei oznacza, że Windows 10 Anniversary Update trafi również do Xboxa One.

Problem w tym, że Windows 10 dla komputerów salonowych (konsol do gier i telewizorów) to bardzo specyficzna wersja tego systemu operacyjnego, a więc trudno się spodziewać dokładnie tych samych nowości, które otrzymają tablety, telefony czy komputery. Elementy takie, jak rdzeń systemu, multimedialne czy sieciowe API czy ogólnie środowisko uruchomieniowe dla programów pozostaną takie same, ale cała reszta… no właśnie, nie jesteśmy do końca pewni.

Możemy zgadywać na podstawie tego, co Microsoft zapowiadał i na co „liczy”, że uda mu się wprowadzić „w niedalekiej przyszłości”. To sugeruje bytność w aktualizacji Anniversary Update, ale wcale o tym nie przesądza.

Xbox One Anniversary Update – wkrótce ruszają publiczne beta-testy!

Zgaduj-zgadula wkrótce dobiegnie końca, a członkowie programu Xbox One Preview Program będą mogli pobrać wersję beta nowego systemu. Użyłem wcześniej dwukrotnie wyrażenia „publiczne beta-testy”, jednak nie jest ono do końca precyzyjne. Ów program miał takie założenie, ale z nieznanych przyczyn wstrzymano wydawanie zaproszeń. A te osoby, które się załapały, powinny się spodziewać:

REKLAMA
  • Cortany, choć to raczej osoby czytające Spider’s Web z innego kraju niż Polska. Cortana ma pracować w tle i nasłuchiwać nas za pośrednictwem Kinecta, gotowa udzielić odpowiedzi na pytania czy wykonywanie jakichś działań, również związanych z grami
  • Sklepu Windows zamiast Sklepu Xboxa, choć wbrew pozorom nie jest to do końca pewne, bowiem scalenie dwóch sklepów w jeden już raz było przekładane. To nie oznacza jednak, że cała zawartość Sklepu Windows, a więc każda gra i aplikacja, pojawią się do kupna lub pobrania na Xboksie. Twórcy tych aplikacji i gier sami będą decydować, czy ich produkt jest technicznie gotowy na bytność na konsoli oraz czy ma to sens.
  • Odtwarzanie własnej muzyki w tle, w szerszym zakresie, niż aktualnie pozwala na to niedostępna w naszym kraju usługa Groove

Oficjalna premiera aktualizacji w wersji produkcyjnej dla telefonów, tabletów i komputerów osobistych to 29 lipca. Nie jest jasne, czy ta data tyczy się również konsol Xbox One. Tym bardziej nadciągające beta-testy są wielką szansą na poznanie kilku niewiadomych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA