Gry  / Relacja

Konferencja Microsoftu na E3 2016 – jesteśmy na miejscu!

Już o 18:30, już dziś, dowiemy się co Microsoft przygotował dla swoich fanów. Wiemy, że będzie dużo nowego sprzętu. Ale jakie będą gry? Spider’s Web jest już na miejscu, by z pierwszej ręki relacjonować to, co zaprezentuje Phil Spencer, szef działu Xboxa.

O nowym sprzęcie Microsoftu wiemy już od jakiegoś czasu. Po pierwsze, kilka tygodni temu Brad Sams, znany i ceniony dziennikarz koncentrujący swoje zainteresowania na Microsofcie, przekazał światu pierwsze informacje na temat nowych konsol Xbox i to ze zdumiewającą szczegółowością. Po pierwsze, powinniśmy szykować się na dongle do strumieniowania gier na różne wyświetlacze. Czyli coś w stylu Chromecasta, tylko zamiast webowych aplikacji, strumieniowane mają być gry.

Po drugie ma zostać zaprezentowana odpicowana wersja Xboxa One. Mniejsza, obsługująca treści wideo w 4K, mająca pojemniejszy dysk twardy i… właściwie, to tyle. Szerzej o nowej wersji Xboxa One, na podstawie świeżych przecieków, napisał Dawid. Po trzecie, wiemy, że Microsoft pracuje nad następcą Xboxa One. Nazwa tymczasowa konsoli to Xbox „Scorpio” i ma on być odpowiedzią na PlayStation 4 Neo od firmy Sony.

No i nie zapominajmy o grach. Gears of War 4 są oczywistym kandydatem do prezentacji, ale co jeszcze? Trudno nawet zgadywać, a ta niepewność tym bardziej zwiększa atrakcyjność samej imprezy. Na której Spider’s Web będzie obecny, tak jak na konferencjach innych firm, w tym Sony czy Activision.

Xbox na E3 2016: a skoro już o grach mowa…

Jak zawsze, zapraszamy na wspólne oglądanie transmisji wideo i jak zawsze, dzięki uprzejmości Microsoftu, będziemy mieli dla was gry do rozdania. Jakie? A żebyśmy to sami wiedzieli… chodzi bowiem o gry, które zostaną zaprezentowane na konferencji. Nasz mini-konkurs przewiduje trzech zwycięzców. Uczestnicy muszą mieć zarejestrowane konto w Disqus na adres mailowy, pod którym będziemy mogli się potem z nimi skontaktować w razie wygranej.

Wybierzemy trzy osoby, które najciekawiej w komentarzach opiszą swoje spostrzeżenia na temat wybranej przez siebie i zaprezentowanej na konferencji gry. Głosy „plusujące” komentarz od innych Czytelników będą dla nas cenną, ale nie decydującą wskazówką. Zwycięzców wskażemy do końca tygodnia, a ci otrzymają od Microsoftu w formie cyfrowej opisywaną przez nich grę, tuż po jej polskiej premierze handlowej.

Gotowi? No to jedziemy!

Wideo na żywo będzie dostępne tutaj.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst