REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Twitter zmienia się na dobre. Tak wygląda nowa aplikacja dla Androida

Androidowych „ćwierkaczy” czeka dziś spora niespodzianka. Aplikacja Twittera została zupełnie przeprojektowana. Czas na Material Design!

07.06.2016
19:53
Twitter się zmienia. Tak wygląda nowa aplikacja dla Androida
REKLAMA
REKLAMA

Twitter już kilkukrotnie eksperymentował z wyglądem swojej aplikacji, choć obecny wygląd - w mojej opinii bardzo udany - utrzymuje się już od dłuższego czasu.

Czas jednak na zmiany. Twitter postanowił posłuchać zaleceń Google’a w kwestii projektowania aplikacji, czego efektem jest zupełnie nowy wygląd Twittera na Androidzie. Aktualizacja aplikacji pojawi się na całym świecie już dziś.

Nowy, ale dobrze znany wygląd

Pierwsze co rzuca się w oczy to nowy pływający przycisk dodawania tweeta. Jest to bardzo charakterystyczny element dla filozofii projektowania Material Design, który występuje w bardzo wielu aplikacjach na Androidzie.

Przycisk zastąpił dolną belkę, która wcześniej zawierała trzy osobne przyciski umożliwiające dodanie tweeta z tekstem, ze zdjęciem, lub wykonanie zdjęcia z jednoczesnym opublikowaniem go na Twitterze. Teraz wszystkie te funkcje (a nawet więcej, bo doszły też GIF-y i wideo) kryją się pod jednym niebieskim przyciskiem.

W aplikacji przemodelowano również górną belkę. W nowej wersji zawiera ona cztery skróty: tablicę, sekcję Moments (niedostępną w Polsce), powiadomienia i prywatne wiadomości. Co ważne, sekcje można przełączać posługując się gestami przesuwania całego ekranu na boki.

Dotychczasowa wersja Twittera na Androidzie class="wp-image-500268"
Dotychczasowa wersja Twittera na Androidzie

Za lewej krawędzi możemy wysunąć menu, które daje dostęp do profilu, ustawień, list, kontaktów, itd. To kolejny element charakterystyczny dla Material Design.

Jest dobrze!

Nowy wygląd wprowadza wiele zmian, co - jak to zwykle bywa - raczej nie przypadnie do gustu zagorzałym fanom Twittera. Z drugiej strony, mamy tu do czynienia z doskonale znanym szablonem, obecnym m.in. w Gmailu, Messengerze (tym od Facebooka i Google), Evernote, czy dziesiątkach innych aplikacji.

REKLAMA

Osobiście nowy wygląd traktuję bez większych emocji i sądzę, że przyzwyczaję się do niego w kilkanaście minut. Nie jest ani ładniej, ani brzydziej - jest po prostu inaczej. To, co spodobało mi się najbardziej, to nowe gesty zmiany ekranów poprzez przesuwanie ekranu. Ta drobna zmiana znacznie usprawni korzystanie z aplikacji.

Nową wersję Twittera można będzie pobrać ze sklepu Google Play. Aktualizacja ma być udostępniona jeszcze dziś.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA