REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Tego mi brakowało. Trello w końcu ma wartą uwagi aplikację na macOS - poznajcie Trelify

Jedną z aplikacji, których mi bardzo brakowało w codziennej pracy na Macu, było Trello. Twórcy tej listy to-do nadal się nie pofatygowali, by taką aplikację przygotować, ale z Trello na macOS można korzystać wygodnie dzięki Trelify.

Trello na macOS
REKLAMA
REKLAMA

Po przesiadce na Maca postanowiłem zastąpić webaplikacji aplikacjami natywnymi i rozpocząłem poszukiwanie odpowiedniego oprogramowania. Zestaw potrzebnych narzędzi udało mi się skompletować bardzo szybko, ale brak jednej aplikacji nie dawał mi przez wiele miesięcy spokoju.

Trello na macOS - Trelify class="wp-image-502869"

Trello na macOS nie ma oficjalnej aplikacji.

Wykorzystywana przez redakcję Spider’s Web usługa do zarządzania zadaniami dostępna jest w wersji przeglądarkowej oraz w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Twórcy tej listy to-do nie zdecydowali się na przygotowanie dedykowanej aplikacji, z której mogliby skorzystać posiadacze komputerów. Oficjalne Trello na Windows zostało porzucone, a na Maki nie trafiło nigdy.

Z listy to-do na stronie internetowej nie chcę korzystać, chociaż od pewnego czasu Safari obsługuje powiadomienia, bo na Trello i Slacka przeznaczam jeden z wirtualnych pulpitów i mam wtedy wszystko w jednym miejscu. Wypróbowałem więc z pół tuzina różnych nieoficjalnych aplikacji, dawały dostęp do Trello z poziomu programu.

Trello na macOS - TrelifyDo tej pory wszystkie nieoficjalne aplikacje Trello na macOS były po prostu słabe.

Sprawdziłem bodaj wszystkie aplikacje do obsługi Trello dostępne w Mac App Store wydając na to ładnych kilka euro oraz kilka bezpłatnych programów pobranych spoza sklepu. Problemy z nimi były rozmaite - a to dostępne były wyłącznie z paska narzędzi i nie miały ikony, a to nie pozwalały skorzystać ze skrótu do kopiowania i wklejania tekstu.

Zadowoliłem się w końcu aplikacją pokazującą w oknie webowy interfejs Trello, której interfejs nie sprawiał większych problemów. Okazało się jednak, że nie obsługuje ona powiadomień. Zrezygnowany przestałem jednak szukać zamiennika - ale dzisiaj coś mnie tknęło, wpisałem hasło Trello w wyszukiwarkę sklepu i trafiłem na wydaną w kwietniu tego roku aplikację, która rozwiązuje ten problem.

Trelify, czyli nieoficjalne Trello na macOS zapowiada się świetnie.

W wyszukiwarce zobaczyłem nową pozycję, której nie miałem jeszcze na liście kupionych aplikacji. Trelify przykuło uwagę dość wygórowaną ceną jak na program zamykający webaplikację w oknie, ale postanowiłem zaryzykować i zapłaciłem za program 5 euro. Z aplikacji korzystam kilka godzin i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony - po prostu spełnia swoją funkcję.

Aplikacja prezentuje widok Trello na macOS bliźniaczy z tym, który znam ze strony internetowej. Wszystkie funkcje działają tak jak trzeba. Trelify powiadamia o nowych akcjach innych użytkowników i nie pożera przesadnie zasobów systemowych. Nowe okna pokazują się błyskawicznie, a z usługi korzysta się szybciej i wygodniej niż za pośrednictwem strony www.

REKLAMA

Jednym minusem Trelify, jaki mogę po kilku godzinach wymienić, jest brak liczby nieprzeczytanych powiadomień przy ikonie aplikacji w Docku. W aplikacji do obsługi Trello w macOS brakowało mi z początku także podświetlanego przycisku powiadomień w oknie programu, ale te pojawiają się w systemowym centrum powiadomień, więc nie jest to specjalnym problemem.

Jeśli korzystacie z Trello na macOS to nie pozostaje mi nic innego, jak polecić wypróbowanie Trelify samemu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA