REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ta nowość w Mapach Google ucieszy mieszkańców Wrocławia

Google Maps to już od dawna coś więcej niż cyfrowe mapy. Jedną z funkcji usługi kartograficznej Google’a jest wyznaczanie trasy z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Zakładka Transport Publiczny pozwala wyznaczać teraz trasę także we Wrocławiu.

01.06.2016
12:49
Google Maps Transport Publiczny
REKLAMA
117 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Google Maps to jedna z najważniejszych usług Google’a obok wyszukiwarki i YouTube’a. Konkurencja nie dorasta do pięt rozwiązaniu firmy z Mountain View jeśli chodzi o liczbę funkcji. Google Maps nie w każdym zastosowaniu jest idealne, ale aplikacja mobilna jest w stanie zastąpić masę innych programów.

Google Maps Transport Publiczny class="wp-image-499181"

Komunikacja miejska w Google Maps.

Użytkownicy Google Maps na świecie już od lat mogą skorzystać z platformy wyznaczania trasy z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Przebywając w Londynie lub w Nowym Jorku nie ma potrzeby szukania lokalnego odpowiednika JakDojade lub Transportoida.

Google Maps wystarcza, by dowiedzieć się jak trafić z punktu A do punktu B. Teraz, po latach, ta funkcja trafia również do polskich miast, z czego będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i - tym bardziej - turyści odwiedzający nasz kraj.

Google Maps Transport Publiczny class="wp-image-499180"

Transport Publiczny w Mapach Google już działa

W pierwszej kolejności wyznaczanie trasy z wykorzystaniem komunikacji miejskiej trafiło do stolicy Polski, ale Google nie spoczywa na laurach i zmierza do kolejnych miast. Po debiucie m.in. w Łodzi, Katowicach, Olsztynie, Szczecinie, Zielonej Górze firma z Mountain View dotarła do Wrocławia, gdzie nowa funkcja została dzisiaj uruchomiona.

Do wyznaczania trasy nie będzie potrzebna znajomość topografii miasta, kursujących po nim linii lub nazw przystanków. Wystarczy wprowadzić dwa adresy, a program sam wyznaczy optymalną trasę przejazdu i poda potrzebne numery linii i nazwy przystanków, na których trzeba wsiąść i wysiąść.

REKLAMA

Czy Google Maps zagrozi JakDojade i podobnym usługom? W krótkoterminowej perspektywie z pewnością nie, a sam nadal korzystam z dedykowanego programu do wyznaczania trasy. Mam też większe zaufanie do aktualności danych w polskiej aplikacji niż w Google Maps, które obsługuje cały świat.

Niemniej jednak cieszy, że nowa funkcja Transport Publiczny pojawiła się we Wrocławiu, a przydatna będzie przede wszystkim dla turystów - sam często korzystam z tego rozwiązania zagranicą.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA