REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polski hit doczekał się przygnębiającego dodatku na PC. Debiutuje This War of Mine: The Little Ones

Gracze korzystający z komputerów osobistych mogą pobierać dodatek do hitowej polskiej gry studia 11 bit. This War of Mine: The Little Ones w wersji PC dostępny jest już na systemy Windows, OS X i Linux.

02.06.2016
12:51
This War of Mine: The Little Ones
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie wczoraj planszowa edycja This War of Mine zakończyła ogromnym sukcesem kampanię w serwisie Kickstarter, a teraz pojawiły się kolejne dobre wieści dla fanów głośnej produkcji 11 bit studios.

This War of Mine: The Little Ones debiutuje na PC.

TWoM trafił w pierwszej kolejności na pecety. Później pojawiła się wersja mobilna na platformy Android i iOS, a następna w kolejności była edycja na konsolę PlayStation 4.

Wydanie This War of Mine na sprzęt Sony zostało rozszerzone względem wersji pecetowej. Konsolowa edycja trafiła do sprzedaży od razu w połączeniu z dodatkiem The Little Ones, który do rozgrywki wprowadził… dzieci.

This War of Mine: The Little Ones class="wp-image-499285"

Gra 11 bit studios to dość nietypowa produkcja.

Zwykle wojnę w grach oglądamy zza pleców lub prosto z oczu żołnierza, który w pojedynkę eliminuje całe zastępy wrogów. Polacy postanowili ukazać wojnę z perspektywy cywila. Zadaniem gracza nie jest walka, a utrzymanie przy życiu kilku postaci ukrywających się podczas wojny w opuszczonym domu

Bohaterowie nie mają karabinów, a wykradając się nocami nie szukają granatów i amunicji, tylko pożywienia i materiałów do łatania ścian w domostwie. Celem grającego nie jest zdobywanie kolejnych wrogich posterunków, a przetrwanie do końca wojny mimo przeciwności w postaci chorób, załamania pogody itp.

W podstawowej wersji TWoM-a nie było dzieci, ale The Little Ones uzupełnia ten brak.

W pierwotnej wersji gry postaciami kontrolowanymi przez gracza byli dorośli, a tytuł już wtedy miał przygnębiający klimat. Debiutujący dziś na komputerach dodatek zatytułowany The Little Ones, który był częścią konsolowego wydania TWoM-a, wprowadza do rozgrywki małe dzieci.

Atmosfera This War of Mine: The Little Ones staje się jeszcze cięższa, a rozgrywka trudniejsza. Dorośli teraz nie tylko będą musieli walczyć o przetrwanie, ale w dodatku opiekować się nieletnimi, tworzyć dla nich zabawki, bawić się z nimi i zdobywać więcej pożywienia z myślą o nich.

REKLAMA

Jeśli nie graliście w podstawową wersję This War of Mine, to można ją teraz kupić za połowę ceny, czyli 9,49 euro. Cena dodatku The Little Ones udostępnionego na należącej do 11 bit studios platformie Games Republic to, po obniżce w wysokości 10 proc. z okazji premiery, 8,99 euro.

Podstawowa wersja This War of Mine i dodatek The Little Ones sprzedawane są w postaci kluczy na platformę Steam, a w grę i DLC można zagrać na komputerach z systemami Windows, OS X i Linux.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA