REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Radeon RX 460 to prawdziwa gratka dla fanów taniego grania!

Dzisiaj AMD nie tylko oficjalnie przedstawiło Radeona RX 480. Dowiedzieliśmy się też znacznie więcej na temat znacznie tańszej karty Radeon RX 460, która podbije serca oszczędnych graczy.

29.06.2016
16:29
Radeon RX 460 to bardzo tania karta graficzna do gier. Hit 2016?
REKLAMA
REKLAMA

Jak dobrze wiecie, Radeon RX 480 może okazać się hitem sprzedażowym. Karta ta cechuje się nie tylko naprawdę dobrą specyfikacją techniczną, ale też obecnością wielu nowoczesnych rozwiązań i świetnym stosunkiem ceny do jakości. No i jest to pierwsza tak tania karta, która ma pozwalać na komfortowe granie w tytuły wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. Więcej informacji na temat tej karty możecie znaleźć w poświęconym jej tekście.

AMD na tegorocznych targach Computex zapowiedziało premierę dwóch tańszych kart bazujących na architekturze Polaris.

Są to Radeon RX 470 oraz RX 460. O ile nie wiemy zbyt dużo na temat pierwszej wymienionej karty, to ta druga nie ma już przed nami tajemnic. Model ten został wyposażony w 1024 procesorów strumieniowych ulokowanych w 16 blokach. Oprócz tego znalazły się tu 2 procesory geometryczne oraz 64 jednostki TMU. Karta będzie mieć też 2 lub 4 GB pamięci GDDR5 pracującej na szynie o szerokości 128-bit. Całą specyfikację Radeona RX 460 znajdziesz w znajdującym się niżej obrazku.

Radeon RX 460 specyfikacja class="wp-image-503963"

Nie sposób będzie narzekać na jej pobór mocy, który wyniesie mniej niż 75 W. Radeon RX 460 nie będzie miał jakiegokolwiek dodatkowego portu zasilania i całą niezbędną energię będzie pobierał ze slotu PCI-Express. Opisywana karta cechuje się też bardzo małymi wymiarami, przez co będzie idealnie pasować do miniaturowych komputerów HTPC. Ze specyfikacji wynika, że jej wydajność będzie ponad dwa razy niższa niż modelu RX 480, czyli możliwe będzie wykorzystanie jej do grania w rozdzielczości FullHD przy średnich lub wysokich ustawieniach grafiki.

Za zastosowaniem tego modelu w miniaturowych, multimedialnych pecetach stojących obok telewizora przemawiają też duże możliwości multimedialne tej karty. Będzie ona wyposażona w wyjścia obrazu DisplayPort 1.4 z obsługą HDR oraz HDMI 2.0b. Oznacza to, że pecet wyposażony w tę kartę będzie mógł współpracować z nowymi telewizorami i generować obraz w rozdzielczości 4K, przy płynności równej 60 kl./s. Czego chcieć więcej?

Radeon RX 460 będzie bardzo, ale to bardzo tani.

REKLAMA

Przyzwyczailiśmy się już, że modele małe, energooszczędne i pozwalające na grę w rozsądnych ustawieniach graficznych są bardzo drogie. Tym razem jest jednak inaczej. Według zdobytych przez nas informacji Radeon RX 460 ma kosztować zaledwie 99 dol. za wersję wyposażoną w 2 GB pamięci lub 119 dol. za wariant z 8 GB pamięci. Oznacza to, że Radeon RX 460 będzie najprawdopodobniej kosztował w Polsce zaledwie 499 zł lub 599 zł, zależnie od wersji.

Radeon RX 460 nie jest modelem przeznaczonym dla fanów grania w rozdzielczości 4K lub przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. To model dla osób, które zamierzają grać przy wykorzystaniu standardowego monitora o rozdzielczości FullHD. Jeżeli masz tego typu sprzęt, rozważałeś kupno nowej karty, a twój budżet był ograniczony, powinieneś poważnie rozważyć kupno właśnie tego modelu. Jeszcze nie miałem go w rękach, ale jego specyfikacja jednoznacznie świadczy, że będzie to dobry zakup. Radeon RX 460 powinien pojawić się w sklepach pod koniec lipca.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA